Asensio straší velkokluby. Koho už sestřelil?

BÍLÝ BALET

Real Madrid útočí už na čtvrtý titul v Lize mistrů v řadě. Ty předešlé dva vyhrál mimo jiné i díky brankám Marca Asensia v jarní části soutěže. Právě rodák z Mallorcy zaznamenal důležité góly v cestě do finále v Cardiffu, respektive v Kyjevě. Asensio to na velké týmy zkrátka umí...

vs. Juventus – finále Ligy mistrů 2016/17

Po vyřazení Neapole v osmifinále, Bayernu Mnichov ve čtvrtfinále a Atletica Madrid v semifinále dělila Real Madrid od historicky první obhajoby Ligy mistrů celkově jediná výhra. Bílý balet vyzval italský Juventus, jemuž by vítězství zajistilo treble. Motivaci měla obě mužstva ohromnou.

Po vyrovnaném prvním poločase se Real na ten druhý „nadopoval“ a ve druhé půli Los Blancos rozdrtili Juventus herně i výsledkově. Na konečném skóre 4:1 měl podíl dvakrát Cristiano Ronaldo, Casemiro a také Marco Asensio, jenž dal v nastavení poslední gól utkání a Real Madrid se stal prvním týmem v historii, který vyhrál Champions League dvakrát v řadě.