V PSG roste nový Messi, říká legendární útočník Eto'o. A nemluví o Neymarovi!

V PSG roste nový Messi, říká legendární útočník Eto'o. A nemluví o Neymarovi!

O tom, že má PSG jeden z nejlepších útoků na světě, nemůže být žádných pochyb, ale pokud byste měli přirovnávat někoho k Messimu, jehož talentem jen těžko může někdo předčít, to vyžaduje velkou část odvahy. Ta kamerunskému útočníkovi rozhodně nechybí, a proto neváhal jedné ofenzivní opoře z Parku princů předurčit velkou budoucnost.

Dnes již sedmatřicetiletý kanonýr Samuel Eto'o, jenž v minulosti působil v klubech, jako je Real Madrid, Barcelona, Inter Milán nebo Chelsea, sám ještě na konec zdaleka nemyslí, přesto už se pomalu uchyluje k tomu, co dělá většina profesionálních fotbalistů na sklonku své kariéry. Jedná se o přechod na dráhu komentátora, který nejenom hodnotí zápasy, ale zároveň rozpoznává nové talenty. A první svůj úlovek vidí v mladém Kylianu Mbappém.

„Pokud si je vědom své důležité role v klubu a zvládne se s ní dobře vypořádat, pak se z něj stane nový Messi,“ řekl Eto'o pro francouzský deník L’Equipe. „Při vašem vývoji se potýkáte se spoustou věcí, které vás jednou mohou navnadit, ale podruhé vás mohou také naprosto demotivovat. Jestli chcete mít kariéru prvotřídního hráče, musíte se s nimi zavčas vypořádat. Rád bych si s Kylianem jednoho dne o tom promluvil, abych mu vše vysvětlil, protože je to opravdový talent,“ uvedl.

A do jakých výšin to až může vést? „Kylian má dar, který když dobře využije, může se z něj stát jakýsi ‚nadčlověk‘, jako je sám Messi,“ zažertoval, avšak pak se k nadanému Argentinci vrátil, aby to přiblížil. „Viděl jsem Lionela vyrůstat v Barceloně. Už odmalička dělal všechny těžké věci tak, že nakonec vypadaly úplně snadně. Dneska je sice starší, ovšem já ho stále vidím jako tehdy v roce 2004 - tichého, nadaného a zdvořilého. Ostatní hráči, kteří by dosahovali jeho kvalit, by se chovali úplně jinak,“ pochválil svého bývalého spoluhráče.