Balotelliho návrat do Itálie je na spadnutí. Jaké dva velké kluby se o kontroverzního útočníka zajímají?

Balotelliho návrat do Itálie je na spadnutí. Jaké dva velké kluby se o kontroverzního útočníka zajímají?

Italský snajpr, jemuž kdysi byla předurčena velká budoucnost, by se podle všech dostupných informací měl dát opět do pohybu. Útočník, který kdysi oblékal dres Interu Milán, Manchesteru City, AC Milán, Liverpoolu a nyní i francouzského Nice, se má vrátit do rodné vlasti, kde o něj jeví zájem hned dva kluby.

Dnes již sedmadvacetiletý Mario Balotelli v posledních letech jen marně hledal klub, v němž by se střelecky chytil. Když už nacházel formu, trápila ho konzistentnost, a když už se zdálo, že dá zapomenout na všechny své předchozí nezdary a veřejné projevy, upozornil na sebe něčím dalším. Tentokrát ale dostane další příležitost, jak navázat na úspěšnou cestu, a to v podobě lukrativního angažmá buďto v AS Řím, nebo v ACF Fiorentině.

Jak k tomu došlo? Balotelli byl během svého volna vyfotografován ve Fiorencii, kde se společně se svým agentem Mino Raiolou setkal se zástupci obou celků, jež mu představily své nabídky. Oba kluby jednaly v rámci útočníkovy skvělé formy, jíž se tuto sezonu prezentoval v OGC Nice, kde během 36 zápasů vsítil 24 branek a dal tak plně najevo svůj zájem vrátit se zpátky na vrchol.

V případě kývnutí na nabídku od AS Řím by tento transfer mohl mít v samotném závěru dopad i na českého útočníka Patrika Schicka, jenž se v této sezoně marně střelecky hledal a kolikrát musel vystupovat i na křídle útoku. Ve Fiorentině by pak mohl nahradit Falcienlliho, který zde hostuje ze Sassuola.

Finální rozhodnutí bychom se mohli dozvědět možná už během pár dní. Mariovi ve Francii na konci současného ročníku skončí aktivní smlouva a k možnému pokračování se zatím nevyjádřil. S jistou mírou nadsázky se tedy dá říct, že téměř definitivně přestoupí.