Pařížský gigant v problémech! Příchody Neymara a Mbappého by ho mohly vyjít ještě pěkně draho

Pařížský gigant v problémech! Příchody Neymara a Mbappého by ho mohly vyjít ještě pěkně draho

Bohatí majitelé aktuálně nejlepšího týmu francouzské nejvyšší soutěže se sice mohou radovat ze zisku titulu, přesto by jejich oslavy nakonec tak dlouhé být nemusely. Na přestupovou politiku bohatých vlastníků PSG si totiž posvítí UEFA a její verdikt by se mnohým příznivcům pařížského celku vůbec nemusel líbit.

Když UEFA před čtyřmi lety zavedla finanční fair play (FFP), jejím záměrem bylo, aby kluby neutrácely více peněz, než jim dovolí své současné příjmy. Postupem času ale docházelo k pár kosmetickým úpravám, jelikož se ze svého tichého podřimování začalo probouzet čím dál více vlastníků menších klubů, jimž tento nápad přišel nespravedlivý, neboť celky na špičce budou mít stále vysoké výdělky, které jim prakticky nikdo nevezme.

I když se stále nacházíme ve fázi, kdy se podobně jako u videa ve fotbale věci testují, než budou vyladěny do své vrcholné podoby, v případě FFP to platí zrovna tak. Co se týká movitých katarských majitelů PSG, asi tuto testovací podobu i navzdory několika svým předchozím tvrzením brali jen na lehkou váhu, a proto se celou dobu vyhýbali všem regulím tak dokonale, až se v tom najednou ztratili a teď nevedá žádná cesta zpět. 

Dobře informovaný časopis L'Équipe zaměřující se kromě dění z celého fotbalového světa hlavně na domácí francouzskou ligu, přichází s informací, podle níž se PSG vzdalo všech nadějí vyhnout se pravidlům a neujde jim ani dostatečný trest.

Přední postavy klubu jsou s tímto faktem natolik smířeni, že jej zahrnuly také do svých plánů na letní přestupové období, v němž na Pařížany čeká i několik odchodů. Zdali se tyto přestupy budou týkat i nejdražšího hráče světa Neymara, o tom zatím nic nevíme, ovšem jistá spojitost by tu byla.

A co na PSG tedy čeká? UEFA by neměla vyřknout svůj ortel dříve než na konci kalendářního roku, tudíž všechny tahy vykonané v následujících třech, čtyřech měsících budou naprosto klíčové. Z toho, co říkají současné zprávy z centra dění v Paříži, by se dalo odhadnout, že na 90 % se bude jednat jenom o pokutu (řádově několik desítek milionů liber), na 50-60 % o pozastavení přestupů na zimní, potažmo letní přestupové období a na 15-20 % by mohlo jít i o vyřazení z evropských pohárů. Dá se tedy předpokládat, že klub udělá maximum pro to, aby daný trest byl co nejmenší.