Příbram se hodlá obrátit na odchovance, ráda by nalákala Pilíka, Brandnera či Řezníčka

Příbram se hodlá obrátit na odchovance, ráda by nalákala Pilíka, Brandnera či Řezníčka

Středočeský celek 1. FK Příbram, jemuž již dlouhá léta vládne pevnou rukou Jaroslav Starka, nakonec chyběl mezi elitou pouhý rok a už je opět zpět v HET lize.

V nejvyšší soutěži by ze stávajícího kádru měli pokračovat Tomáš Zápotočný, Peter Grajciar i Miroslav Slepička, jenž si ověřil, že na to má a chce si ještě zahrát ligu. Skončí tak zřejmě pouze Rudolf Skácel.

"Chybí střední generace, to si uvědomujeme, budeme se snažit mužstvo doplnit, ale stávající kádr udržet pohromadě," pronesl ředitel Jan Starka, který je synem prezidenta Jaroslava Starky.

Pokud jde o největší naději, čerstvě dvacetiletéh ofenzivního středopolaře Jana Matouška, který už byl Vítězslavem Lavičkou díky své produktivitě povolán i do jednadvacítky, jeho budoucnost je zatím otazník. Buď setrvá tam, kde je, nebo bude dobře zpeněžen...

"Honza je nadstandardní hráč, nabídky na něj jsou. I jeho bychom rádi udrželi, ale bude to záviset i na finanční situaci klubu. Když přijde nabídka, která se neodmítá pro nás i hráče, určitě o tom budeme jednat, ale zatím nikam nespěchá," pokračoval Starka mladší.

Příbram má na fotbalové mapě celou řadu odchovanců a hráčů, kteří v klubu strávili nějaký čas. Vedení se své "ztracené syny" pokusí nalákat zpět domů k řece Litavce. A v úvahu nemusejí připadat pouze Jan Vošahlík, Dominik Mašek, Aleš Matějů či Tomáš Wágner.

"Na některé se obrátíme. Líbil by se mi Jakub Řezníček, ale ten asi bude chtít s Olomoucí do Evropy. Tomáš Pilík ani Patrik Brandner nehrají, nám by se hodili. Samozřejmě o posilách už přemýšlíme, ale ještě jsme s nikým z hráčů ani klubů nejednali," uzavřel mladý funkcionář, jenž se vydal ve šlépějích svého otce.