Hradce se ujme Frťala. Kterých 5 hráčů určitě končí v kádru Votroků?

Hradce se ujme Frťala. Kterých 5 hráčů určitě končí v kádru Votroků?

Novým trenérem východočeských Votroků a nástupcem odvolaného Karla Havlíčka se stane Zdenko Frťala, který dorazí do Hradce Králové po svém konci ve Varnsdorfu. 

Proč skončil dosavadní realizační tým? "Protože dotahujeme jednání s novým hlavním trenérem a chceme, aby si o realizačním týmu rozhodoval on. Je možné, že někdo zůstane, ale rozhodovat o tom bude nový trenér. Celý realizační tým v čele s Karlem zaslouží náš dík. Pracovali na sto procent, přičemž hlavně na podzim to měli dost složité. Z lidského hlediska to pro mě bylo těžké rozhodnutí, ale rozhodli jsme se jít jinou cestou, to fotbal někdy přináší. Ostatně, Karel Havlíček a Karel Podhajský budou nejspíš v klubu pokračovat, dostali nabídky na místa trenérů v mládežnické akademii," ozřejmil na webu fchk.cz výkonný ředitel Jiří Sabou, který potvrdil právě Frťalu...

"Můžeme potvrdit, že s ním jednáme a je to před koncem. Je to zkušený trenér, který má přehled o hráčích v první a druhé lize, má prvoligové zkušenosti. Ve Varnsdorfu se mu točili hráči, a on vždycky dokázal poskládat tým na sezonu. Dokázal s ním postoupit do první ligy, vytipovali jsme ho a je to první volba," pokračoval funkcionář, který má o tom, jaký fotbal by se měl ve východních Čechách hrát, jasnou představu. "Na hře by měl být vidět rukopis. Chci, abychom byli aspoň v některých pasážích zápasu dominantní. Že bude vidět, že hraje Hradec, který má ligové ambice – se sebevědomím, s držením míče. Třeba Opava nás doma svlékla do naha, tam byl vidět diametrální rozdíl. S týmy, které postoupily, nebo mají takové ambice – právě s Opavou, Příbramí nebo s Českými Budějovicemi – jsme zápasy nezvládali. Jen s Budějovicemi jsme doma se štěstím vyhráli. Obecně platí, že bychom měli být agresivnější," doplnil hradecký představitel.

A co změny? Minimálně pět hráčů odejde, ovšem zájem o Adama Vlkanovu a Jana Pázlera, který se stal nejlepším střelcem FNL, by mohl odvát ještě více borců. "Smlouvy končí Igoru Súkenníkovi, Janu Mudrovi a Markovi Krátkému. S těmi nepočítáme. Svolení k odchodu mají Petr Schwarz a Adam Pajer. V tuhle chvíli neleží na stole žádná nabídka na hráče. Oba mají platnou smlouvu ještě na dva roky a chtěli bychom je udržet," uklidňoval fanoušky Sabou.