Bednářův prvoligový comeback? Exsparťan bude mluvit s ředitelem Příbrami

Bednářův prvoligový comeback? Exsparťan bude mluvit s ředitelem Příbrami

Ačkoliv se Roman Bednář rozloučil s profesionální kariérou již před dvěma lety, nejvyšší soutěž by si ještě přeci jen mohl zahrát. A to třeba v barvách příbramského nováčka...

Protože se u Litavky věku nebojí (viz. Rudolf Skácel, Tomáš Zápotočný či Miroslav Slepička), dotyčná varianta má stále šanci. Tím spíš, že je pětatřicetiletý exsparťan ze všech jmenovaných nejmladší.

"Pro mě jsou teď prioritou říjnové zkoušky na studium trenérské A-licence, takže nevím. Ale na tohle téma s ředitelem Příbrami Honzou Starkou ještě mluvit budu. S majitelem klubu jsme pořád v kontaktu a máme určitý vztah, takže kdyby potřeboval pomoct a myslel si, že já jsem ten pravý, asi by mě o to požádal," přiznal v interview pro aktualne.cz někdejší český reprezentant.

Ač opětovný vpád Příbrami mezi elitu kvituje a má z něj radost, vlastníkovi postupujícího středočeského celku se musel omluvit za špatnou prognózu. "Musel jsem se omluvit panu Starkovi. Na podzim jsem mu totiž tvrdil, že to na postup asi nebude. A když se mýlím, dokážu to přiznat, samozřejmě jsem mu ještě navíc pogratuloval," pronesl začínající kouč, který momentálně vede juniory pražského Meteoru a jako stratég se po boku Pavla Malury či Tomáše Poštulky objeví také v kempu Hráčské fotbalové unie.

Osminásobný český reprezentant v minulosti hrával i za Heart of Midlothian, West Bromwich Albion, Leicester City, Blackpool, Sivasspor či Ankaragücü. Jeho poslední profesionální štací byla právě Příbram, se kterou se rozloučil v červnu 2016.