Trenér Citizens překvapil Premier League! Chci trénovat nároďák, připustil. Odejde už po MS?

Trenér Citizens překvapil Premier League! Chci trénovat nároďák, připustil. Odejde už po MS?

Trenér klubu a kouč národního týmu jsou na první pohled téměř totožná povolání, ve skutečnosti má však každý úplně jiné povinnosti. Těžko si dokážeme představit Pepa Guardiolu trénujícího některou reprezentaci, to ale může nastat. A už brzy!

Pep Guardiola má navzdory svému mládí bohatou trenérskou historii. V minulosti vedl Barcelonu, se kterou udělal díru do světa, poté byl úspěšný i v Bayernu Mnichov a nyní se mu daří i s Manchesterem City. Do svého CV si zatím nemůže napsat žádný národní tým, to by se ale brzy mohlo změnit!

Guardiola připouští, že jej pozice trenéra některé reprezentace zajímá. "Každý dobrý trenér přece sní o tom, že bude trénovat některý národní tým, no ne?" Nechal se slyšet lodivod Manchesteru City. "Je pravda, že bych se někdy rád účastnil mistovství světa nebo mistrovství Evropy," připouští úspěšný sedmačtyřicetiletý trenér.

Fanoušci Citizens si ale tohoto kouče ještě nějakou dobu užijí. "Ale momentálně jsem tam, kde jsem a v nejbližší budoucnosti to nehodlám měnit. Jsem stále mladý kouč. Ale kdybych v budoucnu dostal nějakou nabídku, určitě bych ji zvažoval," pokračoval dvojnásobný vítěz Champions League. 

Samozřejmě se nabízí otázka, jakou reprezentaci by Guardiola trénoval. Španělsko, za které dříve hrával? Katalánsko v případě, že se osamostatní a stane se členem FIFA? Nebo Argentinu, aby se znovu sjednotil s Messim? Kdo ví...