Sporting na kolenou. Hvězdy berou před fanoušky do zaječích

Kdyby rádoby příznivci Sportingu Lisabon tušili, co svým květnovým konáním způsobí, dost možná by si ho rozmysleli. Po napadení fanoušků zhruba padesátkou mužů v kapucích s tyčemi a opasky v rukách, se portugalský celek drolí jako pískovec.

Sporting na kolenou. Hvězdy berou před fanoušky do zaječích

Fanoušci Sportingu nelibě nesli porážku od Marítima v posledním kole ligy, která ambiciózní klub stála druhé místo v tabulce a s ním spojený postup do Ligy mistrů, který tak spadl do klína konkurenční Benfice. To vyprovokovalo tvrdé jádro k nezvyklému kroku, když vtrhlo do tréninkového centra, kde napadlo hráče a realizační tým.

Bas Dost tehdy utrpěl krvavé zranění na hlavě a začátkem týdne byl jedním ze čtyř borců klubu, který se rozhodl skončit. Spolu s ním o rozvázání kontraktu požádali William Carvalho, Gelson Martins a Bruno Fernandes. Tento kvartet tak následoval portugalskou jedničku mezi třemi tyčemi Ruie Patrícia a trenéra Jorgeho Jesuse.

O práci však mít nouzi nebudou. Kouč už získal nové angažmá v Saúdské Arábii, o Martinse se zajímá Arsenal, West Ham s Evertonem zase sledují Carvalha a Newcastle by rád získal Nizozemce Dosta.