Arsenal větří, že v Götzem stále dřímá potenciál. Kolik za něj pošle Borussii?

Arsenal větří, že v Götzem stále dřímá potenciál. Kolik za něj pošle Borussii?

Před čtyřmi lety v Brazílii byl pro německý lid hrdinou a obletovala ho celá řada velkoklubů. Odchovanec Borussie Dortmund však v Bayernu nedokázal naplnit očekávání a tak se po třech letech opět vracel do vestfálských barev. Nyní se zdá, že by své štěstí mohl zkusit v Premier League.

Arsenal není jediným, kdo monitoruje stav šestadvacetiletého Maria Götzeho. V povzdálí sledují německého legionáře také Everton a West Ham. Britský list Mirror přišel o víkendu se zprávou, že na Emirates zvažují jeho příchod, neboť nový kouč Emery se domnívá, že by pod jeho dohledem mohl restartovat kariéru.

V minulých měsících byl Götze spojován s Leicesterem a Newcastlem, ale vše nasvědčuje tomu, že nejblíže jeho zisku je právě londýnský Arsenal. Emery je přesvědčen, že dokáže z ofenzivního záložníka udělat opět obávanou hvězdu.

Götze by se mohl stát nebezpečným pravým křídlem Arsenalu. V Dortmundu ho na tomto postu využíval Jürgen Klopp . Přes kolísavou formu má stále vynikající rychlost a techniku s míčem. Na jeho vykoupení by anglickému velkoklubu mělo postačit 18 milionů eur.