Ramos: Maradona je několik světelných let za Messim!

Ramos: Maradona je několik světelných let za Messim!

Maradona, nebo Messi? Kdo je nejlepší Argentinec v historii zemi fotbalu zaslíbené? Na tuto otázku není jednotná odpověď. Řada lidí stále upřednostňuje vítěze světového šampionátu z roku 1986, podle jiných je vládcem třicetiletý kanonýr. Co si o tom myslí opora zadních řad Španělska Sergio Ramos?

Kdo by čekal, že zvítězí antipatie k Messimu, jako k hvězdě konkurenční Barcelony, tak by se pletl. Právě opora Blaugranas je už nyní nejlepším Argentincem všech dob, alespoň podle Ramose.

Zkušený zadák tak reagoval na vyjádření 57letého neúspěšného kouče, který v úvodu týdne řekl, že Ramos nedosahuje kvalit Diega Godína z Atlétika Madrid a uruguayské reprezentace.

„V Argentině všichni ví, že Maradona je několik světelných let za nejlepším Argentincem historie. Tím je pro mě Lionel Messi,“ řekl dvaatřicetiletý stoper, který má se Španělskem za sebou druhý zápas. Po remíze 3:3 s Portugalskem si favorit poradil s Íránem 1:0, byť se o výhru musel bát až do závěrečného hvizdu.

„Udělali jsme další krok. Nyní se pokusíme vyhrát skupinu, to je náš cíl. Věřím, že se můžeme stále zlepšit ve všech aspektech hry,“ prozradil Ramos.

Po trápení s Íránem, by to ostatně zlepšení jistě chtělo… Uvidíme ho proti Maroku?