Tlak na Německo stále neutichá: Nemůžeme v klidu spát, kritika je zasloužená

Jak dokáže být přízeň osudu občas krutá, o tom se přesvědčila již celá řada fotbalistů. Němečtí obhájci trofeje z posledního úspěchu na mistrovství světa v Brazílii jsou bezpochyby jedněmi z nich, kvůli čemuž se střetávají s velkou dávkou kritiky. A ta je i podle nich samotných zasloužená. Dokonce natolik, že kvůli tomu nemohou ani spát.

Tlak na Německo stále neutichá: Nemůžeme v klidu spát, kritika je zasloužená

„Nikdo to od nás nečekal. Přijeli jsme do Ruska ve skvělé kondici, ale pak se najednou něco zlomilo. Nechci za to obviňovat své spoluhráče a ani si to sám pořádně neumím vysvětlit,“ zpytoval svědomí jednatřicetiletý záložník Juventusu Sami Khedira. „Poslední sezona v Turíně byla asi nejlepší v celé mé kariéře, všechno šlo jako po másle, ale pak jsem se dostavil do Ruska a najednou se nikdo z nás nemohl správně zkoordinovat,“ vysvětloval, jak onomu nezdaru z jeho pohledu došlo.

Německo se ve skupinové fázi setkalo s Mexikem, Švédskem a Jižní Koreou, přičemž ani v jednom utkání nepodalo nějaký přesvědčivý výkon. Mnoho expertů se shodlo na tom, že kdyby obhájci trofeje skončili ve skupině poslední s pouhým jedním bodem, nikdo by se nemohl divit.

„Kritika, která se na nás valí, je naprosto zasloužená. Já osobně takovýto úpadek formy nikdy nezažil a všechny z nás to patrně znepokojuje. V noci kvůli tomu nemohu ani spát, a když už se mi to podaří, ráno se to na vás valí znova,“ přiznává Khedira. „Je nesnesitelné, když víte, že turnaj bude trvat ještě dva týdny a vy ho už nemůžete nijak ovlivnit. Opravdu je mi líto fanoušků, co nás přijeli podpořit a my jim to za celou dobu šampionátu nedokázali nijak oplatit. Za to vše se jim omlouvám,“ dodal.