Nenahrávat, nedělat krátké kličky...i takové rady slýchává příbramský klenot od Skácela či Slepičky

Nenahrávat, nedělat krátké kličky...i takové rady slýchává příbramský klenot od Skácela či Slepičky

Nejlepším hráčem uplynulé druholigové sezony byl vyhlášen dvacetiletý příbramský mladík Jan Matoušek, který byl nejlepším střelcem svého mužstva a skóroval také v generálce na nejvyšší soutěž proti Werderu Brémy (1:1).

V první lize je však zatím ještě bez startu, což se změní již tento víkend. "Na ligu se už moc těším, ale jsem i trochu nervózní. Nevím, co od ní čekat," nechal se slyšet blonďatý záložník.

Ten zůstal u Litavky i přes údajný zájem domácích i zahraničních týmů. "Vůbec nevím, kdo se o mě zajímá. Tohle jde mimo mě," pokračoval svěřenec trenéra Josefa Csaplára.

Jeho přístup je mu sympatický. Na jakém postu ho uvidíme na prvoligové mapě? "Dokážu zahrát i na kraji zálohy, ale post podhrotového hráče mi je bližší. Můžu nabíhat kamkoliv, je to pro mě zkrátka volnější," doplnil Matoušek, který se těší i na fotbalové změny...

"Většina mužstev v druhé lize brání a nakopává. My se snažili držet míč a hrát takovým barcelonským stylem," pomohl si přirovnáním perspektivní mladík, který ve středočeském celku naslouhá radám velezkušných borců typu Rezka, Slepičky, Skácela či Grajciara.

"Starší kluci nám hodně pomáhají. Mě nabádají k tomu, abych využíval své rychlosti a nedělal krátké kličky. Že si mám kopnout balón a běžet. A taky ať radši střílím, než nahrávám, protože to mi prý nejde," uzavřel v odlehčenějším tónu příbramský klenot.