Nejofenzivnější tým ČFL dostal od Viktorie desítku, Vrba již nasadil exslávistu Buchu

Plzeňští, kterých se tentokráte netýkají předkola evropských pohárů, si okořenili desetidenní přestávku mezi dvojicí ligových zápasů přátelským duelem proti třetiligové Jiskře Domažlice.

A favorit trpaslíka nikterak nešetřil, o čemž svědčí konečný výsledek 10:1, o což se postaralo šest hráčů úřadujícího českého mistra.

Dvougólové představení nabídli Jan Kopic, Michael Krmenčík (ten byl po nastřelené brankové konstrukci blízko hattricku), Tomáš Chorý a Milan Petržela, s tím, že do střelecké listiny se zapsali ještě v prvním dějství Aleš Čermák a Radim Řezník.

Plzeňský gólman Aleš Hruška, za jehož tým už si zahrál i slávistický rebel Pavel Bucha, naproti tomu inkasoval pouze jednou a to patnáct minut před koncem zásluhou Petra Došlého.

A jak vše viděl hlavní stratég Pavel Vrba? "Vzhledem k tomu, že máme velmi široký kádr, jsme chtěli dát herní prostor i hráčům, kteří nezasáhli do ligového zápasu na Dukle. Domažlice jsou soupeřem, který se snaží hrát hodně ofenzivně – v minulé sezoně daly nejvíce branek v ČFL. Chtěly tu hrát fotbal a snažily se nám po herní stránce vyrovnat. Za to jsem samozřejmě rád, že to tu Domažlice nezabetonovaly. Rozdíl byl takový, jaký byl. Soupeř chtěl hrát fotbal a proto dostal deset branek, ale za to jsme opravdu rádi, že tu jen nebránil," ocenil protivníku někdejší reprezentační kouč, jehož slova vyšla na fcviktoria.cz.

PŘátelský duel:

FC Viktoria Plzeň - Jiskra Domažlice 10:1 (4:0)
Branky: 11. Kopic, 15. Kopic, 23. Čermák, 28. Řezník, 47. Krmenčík, 50. Krmenčík (pen.), 66. Chorý, 71. Chorý, 83. Petržela, 90. Petržela – 74. Došlý, Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Mokrusch. Diváci: 600.

Plzeň: 1. poločas: Hruška – Řezník, Pernica, Hájek (12. Hubník), Kovařík – Ekpai, Bucha, Čermák, Kopic – Řezníček, Bakoš.

Plzeň: 2. poločas: Hruška – Havel, Procházka, Hubník, Kovařík (67. Bucha) – Petržela, Hořava, Hrošovský, Zeman – Krmenčík, Chorý.

Domažlice: Brych – Kadar (57. Buršík), Hájovský (57. Teršl), Čihák, Rychnovský (75. Némeš) – Hrubý, Mužík (75. Šimáně), Teršl (46. Brabec), Došlý – Vais, Černý (46. Roubal).