Plzni mává po řadě let služeb Bakoš, jehož čeká na mistrovské adrese práce s dalším českým koučem

Plzni mává po řadě let služeb Bakoš, jehož čeká na mistrovské adrese práce s dalším českým koučem

Zatímco Adam Nemec z Dinama Bukurešť byl v souvislosti s úřadujícím slovenským šampionem, jenž dokázal v pohárech vyřadit Legii Varšava pouhou spekulací, jiní dva hráči jsou do klubu o poznání blíž.

Podle RTVS je jedním z nich současný útočník Viktorie Plzeň a majitel tří českých titulů v jedné osobě Marek Bakoš, jenž se má hlásit v Trnavě již uprostřed pracovního týdne.

"Jsme dohodnutí s jedním útočníkem. Výrazně by nám pomohl, má bezpochyby velkou kvalitu, zkušenosti z české ligy i Ligy mistrů. Je to velmi známé jméno a je výborným fotbalistou, ale také člověkem," představil novou akvizici s minulostí v NItře, Půchově či Ružomberoku generální manažer Pavel Hoftych.

"S hráčem komunikujeme. S Bakošem bychom mohli hrát třeba na dva útočníky, měli bychom více možností. Rotace je potřebná, není možné to tahat s třinácti lidmi, hrajeme zápasy každé tři čtyři dny, proto někdy není výkon optimální," podotkl hlavní kouč Radoslav Látal a jedním dechem dodal: "V hledáčku máme ještě jednoho kvalitního hráče, uvidíme, jak to bude probíhat. Moc rád bych je v klubu přivítal, byly by to pro nás posily, nejen zvýšení konkurence," doplnil někdejší stratég Piasu Gliwice či Košic.

Pětatřicetiletý útočník s třináctkou mezinárodních startů, který do úvodních dvou kol české ligy, jíž hrál posledních deset let, vůbec nezasáhl, už si zahrál dvakrát skupinovou fázi Champions League a čelil například Manchesteru City, Bayernu Mnichov či Barceloně.