Hornyák: Však jsme do Plzně přijeli vyhrát, jenže stačilo na deset minut sejít z cesty…

Hornyák: Však jsme do Plzně přijeli vyhrát, jenže stačilo na deset minut sejít z cesty…
OBSAHUJE OHLASY

Liberec patří dlouhodobě k silným českým celkům, přestože ho každou sezónu čeká výprodej. Klubová politika je takto prostě nastavená. Nový kouč Zsolt Hornyák tak postavil nový tým, se kterým se pokusil ve druhém kole tuzemské nejvyšší soutěže potrápit aktuálního mistra. Dařilo se mu to, přestože to nakonec ke třem bodům nevedlo.

Liberec přijel do Plzně odhodlán potrápit soupeře a zejména v první půli se mu to dařilo. „Však jsme sem také přijeli vyhrát. Jenže na deset minut jsme upustili od naší hry, stáhli se do vlastní šestnáctky a doplatili na to,“ poukázal na klíčový moment druhého poločasu, kdy pasivní počínání jeho svěřenců potrestal Krmenčík.

„Možná by se pro nás zápas vyvíjel jinak, kdyby hned ve čtvrté minutě zužitkoval Pešek sólový únik. Hrálo by se nám určitě lépe, Viktorka by navíc musela hru otevřít a nám by se nabízel prostor k protiútokům. Možná za dvě tři utkání podobnou příležitost využije, ale tentokrát na něm bylo patrné, že přišel z druhé ligy a zkušenosti mu prostě chybí. Stejně jako dalším mým hráčům,“ hájil kouč Slovanu své ovečky.

I tak ale Hornyák zůstává optimistou a věří, že se Liberec může v dalším kolem odrazit k lepším výsledkům. „Jsem přesvědčen, že jsme schopni hrát mnohem lépe než v Plzni,“ dodal po prohře na západě Čech.