Angažmá v opravdovém klubu má na dosah. Bolt by si v Austrálii rád splnil svůj sen

Angažmá v opravdovém klubu má na dosah. Bolt by si v Austrálii rád splnil svůj sen

Bývalý sprintér a osminásobný olympijský vítěz toho má již hodně za sebou, ovšem co se mu doposud nepodařilo splnit, to je jeho dlouhodobý sen stát se profesionálním fotbalistou. Zdali se mu jej konečně nyní podaří naplnit, to ukáže až čas strávený v australském klubu Central Coast Mariners.

Brzy již dvaatřicetiletý světový rekordman v tratích na 100 a 200 metrů si stanovil nové životní cíle, jimž se hodlá naplno věnovat. Usain Bolt se v minulosti již kolikrát nebál projevit lásku k Manchesteru United a jeho odvážný přístup se nebál pochválit i sám veliký manažer Sir Alex Ferguson. „Není problém, pokud za nás chce hrát. Dáme mu míč a on s ním všem uteče,“ smál se tehdy legendární Skot.

Osminásobný olympijský vítěz ale nebere nic na velkou váhu. V posledních měsících si vyzkoušel, jaké to je naplno trénovat s těmi nejlepšími (například v norském klubu Strømsgodset IF pak i ve slavné Borussii Dortmund) a tuto zkušenost by rád přenesl i do svého nového potencionálního působiště.

Jamajský sprintér se již objevil v Austrálii, kde na něj čeká slunné angažmá u celku z města Gosford, který hraje 1. australskou ligu (A-League). Právě zde bude Bolt bojovat o svou první profesionální fotbalovou smlouvu.

„Pokaždé, když jsem se do něčeho pustil, nepolevil jsem, dokud jsem toho nedosáhl. Ani tady to nebude jiné,“ říká bývalý závodník. „Věřím, že ještě světu ukážu, čeho jsem doopravdy schopen,“ doplňuje.

Přínos takové osobnosti, jako je Bolt, vítá i sám šéf klubu Shaun Mielekamp, jenž se rovněž nechal slyšet, že své nové posile rozhodně nehodlá tolerovat žádné úlevy. „Nebude mít žádná privilegia. Bude to přesně tak, jak to chtěl i on sám,“ potvrzuje.