Buffon i po přestupu do PSG prokazuje veliké nadšení: Dosáhl jsem svého vrcholu

Buffon i po přestupu do PSG prokazuje veliké nadšení: Dosáhl jsem svého vrcholu

Nová jednička v barvách francouzského mistra z Ligue 1 sice ještě nedávno uvažovala o konci své aktivní kariéry, pak ale nastal zásadní zlom, který ji přiměl mít fotbal opět rád.

Pro Gianluigiho Buffona byla vždy na prvním místě motivace. Máme-li citovat jeho několikrát za sebou opakovaná slova, tak pokud ji hráč nemá, může ve svém kdysi oblíbeném sportu přemýšlet o konci v aktivní kariéře.

Slavný italský brankář se v posledních měsících přehupoval mezi pozitivní a zápornou stránkou tohoto svého tvrzení, až se pak jednoho dne začala rodit nabídka z PSG a sám dnes již čtyřicetiletý brankář zakotvil na tom kladném pólu.

„Někdy si každý z nás buduje svou komfortní zónu, ve které žije dlouhé roky a přijímá její klady i zápory. Ať už jedna věc převyšuje tu druhou, ve strachu z poznání ani neuvažujete o tom, že byste ji opustili. U mě se naštěstí postupem času ukázalo, že umím být tím člověkem na druhé straně barikády. Probudilo se ve mně zvíře, které chtělo poznávat nové věci a pokračovat v soutěžení o ty nejvyšší příčky,“ vysvětluje.

„Myslím, že jsem dosáhl svého fotbalového vrcholu. Jsem lepší, než jsem byl před pěti nebo šesti lety. Možná je to kvůli tomu, že k mnoha věcem přistupuji už jinak. V mém věku je podstatné, aby vás vždy doprovázela pořádná motivace a ta mi nyní rozhodně nechybí,“ doplňuje.