Gól jde dát každému, řekl před odletem do Andalusie olomoucký bijec Nešpor

Gól jde dát každému, řekl před odletem do Andalusie olomoucký bijec Nešpor

Pokud by Sigma v Evropské lize vyřadila Sevillu, bylo by to největší překvapení týdne. Španělský obr totiž dokázal před pár dny vyloupit hanácký Andrův stadion a před čtvrteční odvetou v Andalusii je v komfortní pozici.

Soubor Václava Jílka se v prvním měření sil prezentoval sympatickým dojmem, ovšem doplatil na koncovku. "Vytvořili jsme si šest šancí. Zahradníček byl sám před gólmanem, Plšek dvakrát nedosáhl na míč. Kdyby to tam padlo, tak by znejistili, takže porážka bolela opravdu, i když jsme se neměli zač stydět," přednesla na webu idnes.cz letní posila Sigmy Martin Nešpor.

Trenér Machín na startu sezony míchá se sestavou a v posledním duelu LaLigy proti Villarrealu hráli pouze tři borci, kteří nastoupili v Olomouci, konkrétně Bangera, Sarabia a Vaclík. "Když se kouknete na Banegu, jak přebírá balony, jak se pohybuje na hřišti, to se člověk nenaučí, to může poděkovat někomu nahoře. Každý post ale mají zdvojený, je jedno, jestli hraje jeden, nebo druhý. Mají 20 kvalitních hráčů. Obránce tady měli mladé, pravému Berrocalovi bylo 19 let. Ale v ofenzivě je jedno, kdo hraje. Takový klub musí mít dvacet silných hráčů na balonu. Počkají, až do nich doběhnete, a pak vám to jen prohodí a už toho hráče nechytnete. Je hezké si proti nim zahrát. Takticky jsou na tom taky super. Hráli 3–4–3, to je jiný styl, v Česku neobvyklý, hraje ho málo týmů," pokračoval idnes.cz citovaný hráč s minulostí v Bohemians 1905, Spartě, Mladé Boleslavi či Piastu Gliwice.

Favorita se však ofenzivně laděný spoluhráč Pilaře, Buchty, Vepřeka a spol. nebojí ani na jeho půdě. "Když se kouknete na jejich hráče, tak stojí o pár korun víc. Já ale vždycky říkám, že to jsou lidi, že každý se dá porazit. Nemůžeme nic balit, 0:1 jsme prohráli, ale fotbal je jenom fotbal. Hodně z nás si už takový zápas do konce kariéry nezahraje. Stát se může cokoliv. Člověk musí věřit. A nějak to tam dotlačit. Gól jde dát každému," uzavřel na portálu idnes.cz osmadvacetiletý útočník, jenž by byl moc rád tím, který by svého známého Tomáše Vaclíka v dresu soupeře pokořil.