Další hvězdu LaLigy děsí chladná cela. Co je příčinou obvinění?

Další hvězdu LaLigy děsí chladná cela. Co je příčinou obvinění?

Hvězdy španělské nejvyšší soutěže jsou často terčem obvinění, která by mohla končit až vězením. Většinou se tak děje vinou daňových úniků, ale nyní se jedná o jiný přestupek. Má ho na svědomí obránce katalánského giganta Gerard Piqué, kterému hrozí až půl roku za mřížemi.

Střední obránce Barcelony je znám nejen díky svým hráčským kvalitám, ale i kontroverzním kauzám. Nyní si na něj políčila policie za to, že během běžné silniční kontroly bylo zjištěno, že už by dávno za volantem sedět neměl. Piqué se totiž vinou předešlých přestupků již vybodoval a toto poručení je ve Španělsku bráno jako trestný čin.

Opora španělského národního týmu při minulých prohřešcích přišla o dvanáct bodů. Při nule na svém kontě už neměl za volant sedat, což ale porušil. Místo řízení se měl dostavit na čtyřiadvacetihodinový kurz a testy, což ale neudělal.

Za porušení pravidel mu nyní hrozí až šest měsíců vězení, ale svůj trest si může také odpykat formou veřejně prospěšných prací v počtu devadesáti dnů. Udělena mu může být také pokuta 288 tisíc eur. Není to poprvé, co se Piqué dostal do křížku se strážci zákona. Před čtyřmi lety zaplatil pokutu 10 550 eur za potyčku s policisty, před rokem ho neminul peněžní trest za rychlou jízdu.