Polsko má nového střeleckého superhrdinu, jehož kroky už sleduje i Barcelona

Polsko má nového střeleckého superhrdinu, jehož kroky už sleduje i Barcelona

Ačkoliv ještě nemá třiadvacetiletý polský útočník Krzystof Piatek za národní mužstvo ani jeden start, už o něm ví takřka celý vyspělý Starý kontinent.

Může za to jeho famózní vstup do italského prostředí. Zatímco Cristiano Ronaldo ještě po přesunu na Apeninský poloostrov za Juventus neskóroval, bývalá hvězdička Zaglebie Lubin či Cracoview Krakov už přetavila tři soutěžní starty v sedm branek.

V Serii A proti Sassuolu a Empoli se nová janovská akvizice prosadil třikrát a v Coppa Italia proti Lecce jí stačilo ke čtyřem trefám pouhých 59 minut pobytu na trávníku.

Není proto divu, že borec, jehož si Janov pořídil za 4 miliony eur, už stačil upoutat pozornost několika věhlasných evropských značek včetně slavné Barcelony.

Ta podle Secolo XIX vysílá skauty, aby stále ještě perspektivní zboží, které je v jeho rodné zemi přirovnáván k Robertu Lewandowskému z Bayernu Mnichov, pečlivě sledovali.

Případný lednový podpis by rozhodně nemusel být science-fiction. Tím spíš, že katalánský gigant z Camp Nou stále pátrá po ofenzivním tykadlu, kterým by vyztužil současný kádr trenéra Ernesta Valverdeho.