V Evropské lize se bude snižovat počet týmů A důvod? Nově se rodící klubová soutěž číslo 3!

První muž Asociace evropských fotbalových klubů Andrea Agnelli informoval, že by se měl Starý kontinent dočkat ještě jedné klubové soutěže, jež by se mohla začít hrát již od soutěžního ročníku 2021/2022.

V Evropské lize se bude snižovat počet týmů A důvod? Nově se rodící klubová soutěž číslo 3!

"Na základě schválení výkonným výborem UEFA dostala zelenou třetí soutěž, čímž se celkový počet klubů v pohárech zvýší na 96. A to od sezony 2021/22," uvedl ve Splitu zmíněný funkcionářAngelli, který je mmochodem šéfem Juventusu Turín.

Jasná podoba soutěže dosud není známá, ale podle indícií přímo z UEFA by se mělo jednat o následovníka někdejšího Poháru vítězů pohárů, který existoval v letech 1960 - 1999 a jeho posledním vítězem bylo Lazio, tehdy ještě v sestavě s Pavlem Nedvědem.

Německý Bild přinesl již dříve informaci, že by mělo působit v nové soutěži 32 celků. To by mělo přinést lepší atraktivitu současné dvojce Evropské lize, ve které by se snížil počet účastníků ze současných osmačtyřiceti na dvaatřicet.

Nový pohár by zajistil účast klubům z menších zemí a zároveň by se definitivně hodily do koše plány na to, aby hrálo EL až čtyřiašedesát mužstev.

Ať tak či tak, Evorpa se vrátí ke třem pohárovým soutěžím, které se naposledy hrály v roce 1999.