Česká symfonie v podání Ondráška s Papadopulosem vzbudila v zahraničí velký rozruch. Jak dlouho jim tahle forma vydrží?

Česká symfonie v podání Ondráška s Papadopulosem vzbudila v zahraničí velký rozruch. Jak dlouho jim tahle forma vydrží?

Podobně jako každá jiná liga, tak i polská Extraklasa se nám každým dnem rozrůstá a pro nás to může být o to pozitivnější, neboť se v jejích řadách prosazují zejména čeští hráči. Zatímco jeden se řadí mezi nejlepší nahrávače, druhý si užívá plodné střelecké období.  

Začátek sezony jako z říše snů má za sebou Zdeněk Ondrášek. Jeden z bývalých pilířů Českých Budějovic si mimo jiné vyzkoušel i angažmá v Dánsku, až se usadil v polském týmu Wisla Krakow. Není třeba podotýkat, že sám devětadvacetiletý hráč má díky čerstvému impulsu po příchodu nového trenéra velikou chuť do hry, kterou přetavil ve velice potřebné góly, jež Wislu vystřelily až do čela tabulky.

„Koučovi jsem nepadl do oka. Ale na druhou stranu jsem aspoň mohl trénovat. Věřil jsem, že hrát budu, ať už ve Wisle nebo jinde. Dokonce se v létě mluvilo o mém odchodu. Vše ale změnil příchod nového trenéra Stolarczyka," prozradil na webu sport.cz Ondrášek.

„Situace v klubu se otočila vzhůru nohama. V týmu začala panovat pohoda a já věřil, že nemusím odcházet. Za to, jak se mi daří, jsem moc rád. Strašně jsem se za poslední rok trápil, a tohle je takové zadostiučinění," prohlásil nadšeně.

Podobně hřejivý start do nového ročníku prožívá i Michal Papadopulos. Bývalý hráč Baníku Ostrava, Bayeru Leverkusen, Mladé Boleslavi či Zagłębie Lubin se od ledna roku 2017 usadil v klubu Piast Gliwice, v němž během minulé sezony zasáhl do jednatřiceti zápasů. Jeho začátky byly spíše kostrbaté, jelikož byl převážně využíván jako střídající žolík, ovšem později se dokázal prosadit do základní sestavy, z níž hlavně v nové sezoně září (3 góly a 3 asistence).

„Za důvěru jsem rád. Na hřišti se cítím dobře. Navíc se nám povedl vstup do sezóny," pochvaluje si na webu sport.cz Papadopulos, ačkoliv tuší, že stačí mírný úpadek formy a opět se bude muset spokojit pouze s lavičkou. „Tady se může cokoliv změnit ze dne na den. Beru to tak, jak to je," doplňuje.

Když pak vezmeme góly obou českých borců, ve výsledku tu máme nejlepší dvojku cizinců, kterým se v polské lize nejvíce daří.

„Když dáváte góly a tým vyhrává, tak se rychle rozkřikne, že se vám daří. Určitě je pro Poláky lehčí se s námi domluvit. Ale ti, co nechtějí pracovat pro tým a tvrdě makat, tak tu neuspějí. Na druhou stranu, když budete hrát jak bůh, tak vás budou lidé milovat, ať už jste odkudkoliv," cituje sport.cz Ondráškova slova.

„Tak jasně, adaptace Čechů a Slováků je jednodušší. Spíš si ale myslím, že záleží na tom, jak se chce daný hráč naučit jazyk a zapadnout do týmu," uzavírá na téže stránce Papdopulos.