Černý nemohl ani popsat, co po 11 měsících pauzy prožíval: Jsem opravdu nažhavený

Černý nemohl ani popsat, co po 11 měsících pauzy prožíval: Jsem opravdu nažhavený

Český reprezentant do jednadvaceti let Václav Černý se po jedenácti měsících od přetrženého vazu v koleni dostal opět do akce. Stalo se tak proti v trikotu druholigové rezervy Ajaxu, za kterou odehrál proti Helmondu prvních pětačtyřicet minut.

Ač ve svém prvním duelu po dlouhé pauze patřil k nejlepším na trávníků a neměl žádné problémy, do druhého dějství už jít nechtěl, aby nic neuspěchal. "Léčba proběhla tak dobře, že se i tak cítím. Nazval bych to jako nová síla, obrovská motivace. Jsem opravdu nažhavený," navnadil fanoušky Ajaxu 179 centimetrů vysoký ofenzivní hráč, který k tomuto datu nasbíral v nejvyšší soutěži 16 startů.

"Nejde ani popsat, jak jsem se na první zápas těšil a co prožívám," zářil dvacetiletý odchovanec Příbrami, jenž působí v hlavním městě Nizozemska několik let.

Jaká byla rekonvalescence? "Všechno klapalo, jak mělo. Dokonce bych řekl, že to šlo ještě líp. Měl jsem svého trenéra na rekonvalescenci, tomu jsem se od začátku úplně oddal, stoprocentně jsem mu věřil. Byla to výborná práce. Naplno s áčkem trénuju dva měsíce. Od začátku, co jsem se vrátil na hřiště, byl takový plán, že nastoupím po reprezentační pauze za Jong." pokračoval na stránkách agentury Nehoda Sports perspektivní mladík.

V dresu rezervy může jít do akce i v pátek na půdě Go Ahead Eagles. Je to zřejmě pravděpodobnější, než že by ho trenér áčka Erik ten Hag nominoval na Ligu misrů s AEK Atény nebo na nedělní šlágr na hřišti PSV Eindhoven.