Konce kontraktů Beauguela i Jiráčka už jsou na dohled. Jaké s nimi mají Ševci plány?

Konce kontraktů Beauguela i Jiráčka už jsou na dohled. Jaké s nimi mají Ševci plány?

Ačkoliv se zlínští Ševci po prodeji Ibrahima Traorého do Slavie lehce zadrhli, pořád zůstávají s dvaceti získanými body na průběžné páté pozici, což se možná před startem sezony nečekalo.

"Chceme to mít postavené tak, aby kluci podávali takové výkony, aby o ně byl zájem. Aby cítili, že se můžou někam dostat. A chtěli se posunout dál. Nechceme kluky, kteří jsou příliš spokojení, protože pak jejich výkony stagnují," pronesl na webu idnes.cz sportovní manažer Zlína Zdeněk Grygera, jehož klub si pořídil dnešního slávistu ve druhé lize, což se nestává příliš často. "Pořád máme kontakt s druhou ligou. Sledujeme, kdyby někdo vyskočil. Ve druhé lize jsou hladoví kluci, kteří jdou za úspěchem. Ale náš kádr už se posunul a vidím, že mezi hráči určitý rozestup je. Abychom někoho koupili ve druhé lize, musel by to být opravdu hodně zajímavý hráč."

Zmíněnou bývalého hráče Táborska se však zatím na moravské Letné nahradit nepodařilo. "Jsou tady kluci, kteří čekali na tohle místo. Přišli Josip Balič a Lukáš Holík. První je ale spíše defenzivní záložník. Lukáš prostředí zná, ale oba přišli do týmu na poslední chvíli, což není optimální. Proto jsou pro nás dobré reprezentační pauzy. Máme více času na dotrénování, nácvik, poznání. I od toho si slibujeme, že si vzájemně pomůžeme a že to bude zase klapat," pokračoval na stránkách idnes.cz blízký spolupracovník hlavního trenéra Michala Bílka.

V prosnci navíc končí smlouva nejlepšímu současnému střelci Jean-Davidu Beauguelovi. "Vyjednáváme. Trochu nešikovné je, že jeho agent žije ve Francii. Chtěl by se sejít, zatím komunikujeme přes e-mail, přes telefon. Asi se potkáme v listopadu v Praze na zápase se Slavií. S Davidem jsem také mluvil dvakrát nebo třikrát. Myslím, že jsme na cestě, abychom se domluvili na určitou dobu. Shodli jsme se na tom, že pro nás i pro něho by bylo lepší, kdyby tady zůstal celou sezonu. Pak se uvidí dál. Konečně je zdravý, našel se, herní styl trenéra mu svědčí. I proto jsou jeho výkony takové," doplnil někdejší český reprezentant, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Kapitánovi Petru Jiráčkovi pak doběhne kontrakt v červnu 2019. Jaké jsou v Batově městě plány s ním? "Tím, že má smlouvu do konce roku, jsme se ještě nebavili. Po podzimu si můžeme sednout a říct, co dál. My jsme spokojení. Je to lídr, motor mužstva, který poctivě odehraje všechny zápasy," uzavřel na idnes.cz bývalý obránce Drnovic, Sparty, Ajaxu, Fulhamu a Juventusu.