Štětina: Doma jsme silní, proto nechápu, když v téměř stejné sestavě venku ztrácíme

Štětina: Doma jsme silní, proto nechápu, když v téměř stejné sestavě venku ztrácíme

Pražská Sparta nemůže nalézt recept na úspěch na cizí půdě. V sobotu padla venku již potřetí v řadě a nedokázala tak navázat na dobrý výsledek s Mladou Boleslaví. Duel se Zlínem rozhodla jediná branka a hráči po zápase moc dobře věděli, že o týden později musí v pražském derby proti Slavii hrát jinak, pokud chtějí ostře sledovaný zápas vyhrát.

Do utkání po delší přestávce naskočil i obránce Lukáš Štětina, který si však svůj návrat představoval úplně jinak. „Před utkáním jsem byl rád, že si po nějaké době zahraji, byla to opravdu dlouhá pauza. Měli jsme odsud nějaké body odvézt, první poločas byl docela slušný, ale druhá půle už byla horší,“ přiznal v rozhovoru pro klubový web Sparty sedmadvacetiletý obránce.

„V prvním poločase jsme dominovali na míči a Zlín jsme do ničeho nepustili. Ve druhé půli víc napadali, ztráceli jsme míče a byli nebezpeční z protiútoků. O tom jsme věděli, přesto jsme jim to dovolili. Dvě jejich šance jsme ustáli, třetí už byla kritická,“ poukázal na fakt, že soupeř se po změně stran osmělil a nakonec urval tři body.

„Je to na pováženou, protože doma jsme velmi silní. Venku nehrají nějací jiní hráči, aby ty výkony vypadaly natolik odlišně. Chtěli jsme se před derby naladit vítězstvím. Ale ono nezáleží na tom, že je před derby, my bychom prostě měli venku vyhrávat. Poslední tři zápasy se to nepovedlo, o to je to smutnější,“ dodává Štětina.