Podle trenéra Pánika měl Baník štěstí, že utkání s Teplicemi dotáhl do vítězného konce

Podle trenéra Pánika měl Baník štěstí, že utkání s Teplicemi dotáhl do vítězného konce
OBSAHUJE OHLASY

Ne vždy jdou věci tak, jak si je sami plánujete, avšak v samotném výsledku jsou důležité tři body. A ty Baník na horké půdě Teplic také získal.

O nějaké střelecky vypjaté utkání se sice zejména v první půli nejednalo, ovšem zato toto minimum korunovala skvělá trefa Adama Jánoše, jehož dalekonosný volej propálil vše, co mu stálo v cestě. „Byl to pro nás dramatický zápas se šťastným koncem. První poločas jsem hráli ještě poměrně dobře, gól to byl famózní, avšak s přibývajícím časem nám tu hru domácí ztěžovali a nám se nedařilo využívat hlavně těch brejkových situací,“ reaguje Bohumil Pánik na těsnou výhru.

Skláři měli (a stále mají) na svém kontě jenom dvanáct bodů a s tímto stavem chtěli něco dělat. Proti byl ale brankář Laštůvka. „Bohužel jsme je nemohli trestat z protiútoků, a tak se nemůžeme divit, když nás pak tlačila osmičlenná řada hráčů v žlutém. Obzvláště pak ta naše levá strana si kolikrát nevěděla rady, což bylo velice nepříjemné, avšak naštěstí máme v bráně ještě Laštůvku, který je vynikající a umí nás podržet,“ pokračuje ve svém hodnocení.

Je tedy velkou zásluhou kvalitního gólmana, že je Ostrava na předních příčkách tabulky? „Řekl bych, že je to jak tvrdá práce celého týmu, tak i individuální dovednosti hráčů, a to včetně skvělých výkonů našeho gólmana. Pro domácí je to možná krutá porážka, ovšem o tom fotbal je. V podobné situaci jsme se nacházeli několikrát i my sami, když jsme sahali po třech bodech, jenže potom z toho nakonec byly jenom remízy. Přiznávám ale, že Na Stínadlech stálo štěstí při nás,“ doplňuje kouč hostujícího celku, jehož tým se v příštím kole střetne s mistrovskou Viktorií Plzeň.