Jak vypadá kanadské bodování české nejvyšší soutěže? Vládnou zástupci Boleslavi, Slavie a Jablonce

Jak vypadá kanadské bodování české nejvyšší soutěže? Vládnou zástupci Boleslavi, Slavie a Jablonce

Kdo má mezi tuzemskou elitou nejlepší čísla produktivity a podílel se na nejvíce brankách svého mužstva? Nicoale Stanciu, Benjamin Tetteh, Lukáš Budínský, Michael Krmenčík ani Josef Hušbauer to nejsou.

Ještě lepší statistickou bilanci totiž po devatenáctém kole disponuje ofenzivně laděný trojlístek, který aktuálně září v Mladé Boleslavi, Slavii a Jablonci.

Na čele žebříčku se vyhřívá aktuálně nejlepší kanonýr celé ligy Nikolaj Komličenko, jenž už měl prsty ve dvaadvaceti boleslavských brankách. Osmnáct vstřelil sám a další čtyři připravil svým spoluhráčům.

Stříbro náleží aktuálně nejlepšímu slávistovi Miroslavu Stochovi. Ve Fortuna:lize letos odehrál téměř úplně vše a to, že je produktivní, potvrdil jedenácti góly a pěti asistencemi.

Třetí místo okupuje severočeský dispečer ze Střelnice Michal Trávník, jehož spolu se slávistou Josefem Hušbauerem zdobí status nejlepšího asistenta. Bývalý hráč Slovácka zatím přetaivl 1582 odehraných minut v osm přesných zásahů a sedm přihrávek.

Na dalších místech jsou například Trávníkův spoluhráč Michal Doležal, již zmiňovaný slávista Josef Hušbauer, Jean David Beauguel, který v zimě míří ze Zlína do Plzně, či sparťanská dvojice Benjamin Tetteh a Nicolae Stanciu.

KANADSKÉ BODOVÁNÍ soudobé Fortuna:ligy:

  1. Nikolaj Komličenko - 22 bodů (18 gólů, 4 asistence)
  2. Miroslav Stoch - 16 (11 gólů, 5 asistencí)
  3. Michal Trávník - 15 (8 gólů, 7 asistencí)