Jsme asi jediný sportovní klub, který bude danit a bude v zisku, chválí plzeňské hospodaření Vrba

Jsme asi jediný sportovní klub, který bude danit a bude v zisku, chválí plzeňské hospodaření Vrba

Šéf Viktorie Pavel Vrba oznámil, že je s plzeňským podzimem spokojený. Jedinou výtku měl k tomu, že jeho tým mnohdy nedokázal vítězit větším rozdílem, než o pouhý gól.

"Přiznejme si, že asi všichni očekáváme, že někdy naše výsledky budou výraznější. Bohužel asi naši hráči mají radost, když se trápíme na lavičce v posledních patnácti dvaceti minutách. Měli jsme snad pouze jeden zápas, kdy jsme s Mladou Boleslaví vyhráli 6:1 a kdy ten zápas byl naprosto v klidu," nechal se slyšet bývalý stratég Anži Machačkala.

Ačkoliv je Plzeň ve hře o titul a v evropských pohárech přežila zimu, o tom, že by se v Doosan aréně nefiltroval nynější kádr, samozřejmě nemůže být řeč. Několik příchodů už je ostatně jistých, což platí například pro Jeana-Davida Beauguela či Joela Kayambu.

S tím jsou však spojeny i odchody. "My už ty posily víceméně jmenovali a víme, kdo by měl s námi zahájit přípravu. Co se týče odchodů, tak tam také budeme řešit situaci, protože určitě nechceme mít v kádru 25, 26 hráčů. Chceme dát příležitost i dvěma mladším hráčům z juniorky, takže začínají jednání s kluby, agenty a hráči. Jména vám neřeknu, ale je pravděpodobné, že někdo odejde," pokračoval nadřízený ofenzivních pušek Krmenčíka, Chorého, Řezníčka a spol.

Pokud jde o konce opor, nejčastěji se skloňuje jméno slovenského reprezentanta Patrika Hrošovského, na něhož se jezdí dívat zástupci západoevropských značek. "Nám už bylo vyčítáno, že jsme neprodali Krmenčíka, ale já to beru trenérsky, možná to někdo bere víc jako byznys. My nemáme důvod teď hráče prodávat. Naopak jsme asi jediný sportovní klub, který bude danit a bude v zisku. Z našeho pohledu není důvod, abychom si zase dělali problémy s tím, že bychom měli víc peněž na zdanění. Uvidíme, jak to bude probíhat a co se bude dít. S Patrikem Hrošovským jsem počítal celou dobu a počítám s ním i teď," uzavřel někdejší kouč českého národního mužstva.