Plšek už na Hané zářil mnohem více: Poslední dobou se na hřišti cítím nic moc

Plšek už na Hané zářil mnohem více: Poslední dobou se na hřišti cítím nic moc

V uplynulých dvou sezonách nastřílel Jakub Plšek za Sigmu Olomouc 29 přesných zásahů, což je vzhledem k jeho pozici podhrotového hráče velmi pěkná statistika a také se za to dostal i do hledáčku Sparty.

V aktuálním ligovém ročníku to však tak skvělé není. Během podzimního dění ve Fortuna:lize skóroval dvakrát a připravil si jednu asistenci (nicméně pozor, tři branky nastřádal během 149 minut čistého času alespoň v MOL Cupu).

A uvědomuje si to také sám čtyřiadvacetiletý odchovanec hanáckého souboru, který byl z patnácti možností mezi jedenácti vyvolenými dvanáctkrát. "Poslední dobou se na hřišti cítím nic moc, ale myslím si, že se to zvedá. Nesmím klesat na mysli, ale pracovat dál pro tým a ono to přijde," pronesl na stránkách idnes.cz kolega Pilaře, Nešpora, Jemelky a spol.

Poslední dva duely proti Sklářům a Ševcům však dvojnásobnému vítězi FNL vyšly. "Sami jste viděli v předchozích zápasech, že to nebyl úplně Plšek z minulé sezony. Myslím, že to teď vzal správným směrem, že poslední dvě utkání chytil za pačesy. V Teplicích byl také daleko živější a aktivnější, se Zlínem to bylo lepší i herně, pracovitostí," pronesl jeho šéf Václav Jílek, jehož slova si lze přečíst na serveru idnes.cz.

Právě v domácím poháru je Sigma již ve čtvrtfinále a opět může atakovat finálový duel, který by na Andrův stadion znovu přivál lukrativní Evropskou ligu. "Je to nejjednodušší cesta do Evropy. Ještě dva zápasy a můžete tam být. Ze začátku mi to se Zlínem přišlo jako nějaký přátelák – zima, málo lidí. Ale utkání mělo kvalitu, myslím, že větší než ligové minule. Byli jsme na ně daleko líp připraveni. Změnili jsme i systém hry a bylo to vidět," liboval si bývalý mládežnický reprezentant, který se před šesti lety mihl v devatenáctce.