Další skok v kariéře exsparťanského gólmana? Lanaří ho slavný Juventus Turín

Další skok v kariéře exsparťanského gólmana? Lanaří ho slavný Juventus Turín

V pražské Spartě si její fanoušci moc dlouho jeho brankářského umění neužili a už putoval do Anglie. I tam si získal díky svým výkonům mnoho příznivců. A nejen je, ale i zájem dalších klubů. O Martina Dúbravku se prý zajímá i Juventus Turín.

Přestupové spekulace nerezonují samozřejmě jen v domácím fotbale, ale i ve světě. Jednou z nich je i zájem suveréna letošní sezóny italské Serie A Juventusu Turín o slovenského reprezentačního brankáře Martina Dúbravku.

Juventus má sice v tabulce osmibodový náskok na Neapol a v kolonce inkasovaných gólů svítí po čtrnácti odehraných zápasech osmička, což je s přehledem nejmenší číslo v celé soutěži, přesto tamní vedení zaměřilo svůj hledáček na bránu Newcastlu United.

Tam má své stabilní místo právě bývalý gólman pražské Sparty a už několikrát svými výkony ukázal, že by nemuselo zůstat jen u angažmá v aktuálně čtrnáctém týmu Premier League.

Ač anglická soutěž patří k těm nejkvalitnějším na světě, přestup do turínského Juventusu by byl pro Dúbravku dalším krokem v kariéře směrem vzhůru.

Podle webu Calciomercato.com by v Turíně chtěli devětadvacetiletého brankáře získat už v lednovém přestupním termínu. Kouč Massimiliano Allegri by totiž rád spolehlivou dvojku k Wojciechovi Szczesnymu. Ten si získal místo týmové jedničky poté, co dlouholetá opora Gianluigi Buffon zamířil do PSG.