První zimní posila Sparty již údajně přistála v Praze. Letenské by měla vyjít na 52 milionů korun

První zimní posila Sparty již údajně přistála v Praze. Letenské by měla vyjít na 52 milionů korun

Pokud jde o tzv. „kroky do neznáma“, pak byste v celé české lize nenašli lepší tým, na který by tato fráze lépe seděla. Po opakovaném volání nejen trenéra Ščasného o potřebných posilách se vedení klubu nenechalo dlouho pobízet a začalo shánět alternativy. Jednu takovou si našlo ve švédském Norrköpingu.

David Moberg Karlsson je tím, kdo by měl od jarní části sezony oblékat dres pražské Sparty. Jedná se o pravé křídlo, mezi jehož přednosti patří nejen rychlost, ale také poměrně dobré zakončení. U svého současného zaměstnavatele byl hlavním stavebním pilířem základní sestavy, s níž opanoval druhou příčku v tabulce.

Ve Švédsku se hraje liga stylem jaro - podzim, a proto tam již teď mají nějaký čas po aktivní sezoně. Náš zmíněný čtyřiadvacetiletý ofenzivní křídelník v ní zaznamenal deset gólových příspěvků a na dalších šest svým spoluhráčům asistoval. Jeho tým skončil po třiceti kolech jen dva body za AIK Stockholm.

O zájmu Sparty nás nejprve informoval deník Sport, ovšem později tyto zprávy podpořily i skandinávské noviny a dnes již by měl švédský reprezentant přistát v Praze, aby se s letenskými dohodl na podmínkách smlouvy.

Co se ceny týče, ta by se i bonusy měla vyšplhat na 2 miliony eur, což v přepočtu na českou měnu dělá přibližně 52 milionů korun. V souvislosti s těmito údaji můžeme potvrdit, že se jedná o další z rekordních posil.