Baník láká do Ostravy nejen pardubického Petráně, ale i bosenského obra z Holoubkova Ružomberoku

Baník láká do Ostravy nejen pardubického Petráně, ale i bosenského obra z Holoubkova Ružomberoku

Baník Ostrava, který zřejmě neuloví karvinského dispečera Lukáše Budínského, jenž by mohl skončit buď v Jablonci, nebo v Mladé Boleslavi, nastřílel v osmnácti kolech pětadvacet branek.

O šestý nejlepší ofenzivní počin v šestnáctimístném peletonu se postaralo hned 13 hráčů, s tím, že nejlepšími střelci jsou Dame Diop a Milan Baroš, kteří prozatím kotví na čtyřech trefách.

Bohumil Páník však i tak hledá útočníka, který by branky sázel pravidelně a na něhož by byl ohledně produktivity spoleh. Jak zaznělo v Deníku Sport, sportovní ředitel Marek Jankulovski necítí pouze na nejlepšího kanonýra druholigových Pardubic Michala Petráně...

V hledáčku Baníku je totiž i bez čtyř centimetrů dvoumetrový čahoun Ismar Tandir, jenž se narodil ve Frankfurtu nad Mohanem, ovšem vlastní americký i bosenský pas a poslední zmíněnou zemi reprezentoval i v mládežnické kategorii.

Třiadvacetiletý mladík, u nějž uvádí specializovaný server transfermarkt.com tržní cenu 200 tisíc eur, je od letošního léta součástí slovenského Ružomberoku, kde válí pod vedením českého tandemu David Holoubek a Jiří Jarošík.

V právě rozběhlém ročníku slovenské nejvyšší soutěže vstřelil bývalý hráč Sacramenta či Frýdku-Místku během třinácti pobytů v základní sestavě 8 branek, což mu stačí na status nejlepšího střelce MFK, který je i díky jeho úderům na čtvrté pozici.

Je však otázkou, zdali by chtěl převlékat trikot již po půl roce služeb...