Liverpoolu se nemůžeme vyrovnat, přiznává Guardiola

Liverpoolu se nemůžeme vyrovnat, přiznává Guardiola

Největší konkurent Manchesteru City v boji o titul, Liverpool, dokázal suverénním způsobem vyhrát nad Arsenalem a na City má po dvaceti odehraných kolech náskok deseti bodů. Nutno však podotknout, že City ještě svůj zápas dvacátého kola odehrají na půdě Southamptonu. Již 3.1. se však bude hrát zápas, na který čeká celý fotbalový svět, a sice dojde k přímé konfrontaci City a Liverpoolu.

„Zatím jsme si vedli dobře, v první polovině sezóny jsme získali 44 bodů, kdyby se nám to podařilo i v té druhé, pravděpodobně bychom měli titul. 88 bodů většinou v minulosti stačilo na zisk titulu. To dokazuje, že jsme si vedli opravdu dobře. Co ale můžeme dělat, když Liverpool udrží devět čistých kont a vstřelí spoustu gólů? V tuto chvíli se jim prostě nemůžeme vyrovnat,“ prohlásil trenér Manchesteru City Pep Guardiola.

„Teď se musíme zaměřit na Southampton, dělat na co jsme zvyklí, vyhrát a věci se určitě vrátí do normálu. Dvě prohry v řadě totiž pro nás nejsou normální,“ dodal Guardiola. Manchester City totiž poslední dva zápasy Premier League prohrál a dost si tím naštvalsví fanušky. Dva dny před Štědrým dnem totiž doma podlehl Crystal Palace v poměru 2:3 a když už si fanoušci mysleli, že nemůže být hůř z pohledu bitvy o titul, prohráli City 1:2 na půdě Leicesteru.

Proti Southamptonu tedy mají svěřenci trenéra Guardioly co napravovat. Výše zmíněný další zápas s Liverpoolem bude jednou s přímých konfrontací v boji o titul. Liverpool nevyhrál titul v Premier League v její novodobé historii ani jednou, Manchester City celkem třikrát (2012, 2014, 2018).