Král si v Edenu věří: O žádném hostování vůbec nepřemýšlím, snad nebude potřeba

Král si v Edenu věří: O žádném hostování vůbec nepřemýšlím, snad nebude potřeba

S nemalými cíli přichází do Slavie teprve dvacetiletý stoper Alex Král. Ten se nebojí velké konkurence, která v pražském klubu je a rád by se stal platným členem osy mužstva.

Slavia odcestovala na soustředění do Španělska a na palubě letadla nechyběla ani trojice nových posil. Vedle teď už exlibereckého Petra Ševčíka a Lukáše Masopusta, který přišel do Edenu z Jablonce, byl mezi pasažéry i Alex Král. Ten se z Teplic vrátil do klubu, kde to dobře zná.

V souvislosti s jeho dalším působením se ale mluvilo i o Spartě. „Nemyslím si, že přišla nějaká konkrétní nabídka, takže jsem se rozhodoval pro Slavii. Doufám, že jsem udělal dobrý krok. Věřím, že mi Slavia pomůže v růstu,“ vyvrací tyto spekulace mladý fotbalista pro klubový web.

Ten přiznal, že v jeho rozhodování hrála roli i osoba trenéra Trpišovského. „Určitě. Trenér Trpišovský chce hrát fotbal, který mi bude vyhovovat. Byl to tedy jeden z hlavních důvodů, proč jsem šel do Slavie.“

 Král rozhodně nepřichází do Slavie smířen s rolí náhradníka, nebo dokonce s tím, že by mohl strávit třeba jarní část sezóny na hostování. „Já momentálně o žádném hostování vůbec nepřemýšlím. Chci se poprat o místo a stát se oporou. Snad nějaké hostování nebude potřeba,“ říká sebevědomě.

 Motivací mu je i minulost dalšího exteplického hráče Michaela Lüftnera. Ten dokázal vytlačit ze základu i tehdejšího slávistického kapitána Jiřího Bílka. „Kdyby to probíhalo takto, tak bych byl jedině rád, ale to se ukáže až v přípravě a v samotné sezóně podle toho, jaké budu podávat výkony,“ je si vědom, že hodně záleží na něm samotném.

 Každopádně nemá velké cíle jen co se týče svých osobních výkonů. „Společně bychom rádi vyhráli titul a postoupili v Evropské lize,“ vyslovil přání zřejmě všech slávistů Král.