Pokorný už trénoval v Ďolíčku, teď Klokani znovu sáhnou do Jihlavy...

Pokorný už trénoval v Ďolíčku, teď Klokani znovu sáhnou do Jihlavy...

Úplně poslední tým, který se pustil do zimní přípravy, jsou Bohemians Praha 1905. Hlavní trenér Klokanů Martin Hašek dosud v Ďolíčku zaznamenal čtyři změny.

Zatímco Dominik Mašek zamířil do Mladé Boleslavi a Martin Hašek do Sparty, ve Vršovicích se zjevil Lukáš Hůlka a také Lukáš Pokorný, jenž se k tomuto datu nedokázal prosadit v sousední Slavii.

"Dominik byl jedním z hráčů, kteří měli u nás oživit svou kariéru a následně se prodat dál. Už při jeho příchodu zakomponoval jeho agent do smlouvy výstupní klauzuli. Dominik nám určitě pomohl, ale za 6 měsíců by byl volným hráčem a Bohemka by z něj nic neměla. Neměl zájem v Bohemce pokračovat a dal nám to v předstihu najevo. Určitě to nebylo otázkou peněz. Co se týče hráčů jako Tetteh, nebo teď Júsuf, na začátku jsme téměř za blázny že je koupíme a o chvíli později nám ti samí lidé nadávají, proč je prodáváme. Já říkám, že to naopak ukazuje, že svou práci děláme dobře. Bohemka tím získává prestiž a finanční prostředky na další období," citoval sport.cz slova majitele Dariusze Jakubowicze.

Kouč zelenobílých barev momentálně pátrá po posile do útoku jak kvůli Lukáši Julišovi, kterého provází častá zranění, tak kvůli Júsufovi Hilálovi, který už patří Slavii a ačkoliv bude na jaře hostovat v Bohemians, aktuálně se nalézá na mistrovství Asie.

Kromě útočného tykadla hodlá vedení přivést také dva střední záložníky, s tím, že jedním z nich podle všeho bude třiadvacetiletý ruský středopolař s minulostí v Dinamu Moskva a Mladé Boleslavi Vladislav Levin, jenž do metropole přestoupí z druholigové Jihlavy. Ta už svého času pustila na stejnou adresu také německého beka Schumachera.

Proti Karabachu, Sionu či Piastu Gliwice už by měl být určitě součástí mužstva.

Kádr Bohemians na prvním tréninku v zimní přípravě 2019:

Brankáři: Tomáš Fryšták, Marek Kouba, Roman Valeš

Obránci: David Bartek, Jiří Bederka, Martin Dostál, Lukáš Hůlka, Daniel Krch, Lukáš Pokorný, Jan Vondra, Michal Šmíd

Záložníci: Filip Hašek, Josef Jindřišek, Rudolf Reiter, Michal Švec, Antonín Vaníček, Jan Vodháněl, Jan Záviška

Útočníci: Matěj Koubek, Jakub Nečas