I v devětatřiceti letech čeká gólmana Drobného přestup. A zůstává v Bundeslize

I v devětatřiceti letech čeká gólmana Drobného přestup. A zůstává v Bundeslize

Brankář Jaroslav Drobný mění působiště. I nadále však bude chytat za bundesligový celek. Z Werderu Brémy má totiž namířeno do Fortuny Düsseldorf.

Zkušený gólman byl v poslední době v hierarchii brémských brankářů až číslem čtyři. Místo aby v devětatřiceti letech myslel na konec kariéry, ještě si ji prodloužil.

Už jen zdravotní prohlídka jej totiž podle webu magazínu Kicker dělí od toho, aby zbytek probíhajícího ročníku strávil ve Fortuně Düsseldorf.

Aktuálně čtrnáctý celek bundesligové tabulky se musí vypořádávat se složitou brankářskou situací. Raphael Wolf, který Fortuně vychytal postup mezi elitu, byl trenérem odsouzen k roli dvojky, a aby toho nebylo málo, tak se zranil a od září je na marodce.

Do brány se tak dostal Michael Rensing, ale s výkony čtyřiatřicetiletého gólmana nejsou prý v Düsseldorfu příliš spokojeni. Fortuna inkasovala v sedmnácti zápasech třiatřicet branek, což je čtvrtý nejvyšší počet v soutěži. Hůře na tom je jen trojice celků, která uzavírá tabulku.

S Drobným by přišla zkušenost v podobě dvou stovek odchytaných bundesligových zápasů v barvách Bochumi, berlínské Herthy, Hamburku a právě Brém, v jejichž dresu se objevil mezi třemi tyčemi v deseti ligových utkáních.