Šokující přiznání brankářské legendy: Jako člen „Ultra“ jsem šel s davem a podlehl chuti drog

Šokující přiznání brankářské legendy: Jako člen „Ultra“ jsem šel s davem a podlehl chuti drog

Do srdcích fanoušků se zapsal jak svou oddaností fotbalu, tak i brankářskými zákroky, které obletěly svět, přesto je nutno dodat, že i jindy hvězdného gólmana, jakým Gianluigi Buffon bezpochyby je, doprovází temná minulost.

Daný příběh nás vede o více než dvacet let dozadu, když se tehdy ještě mladý „Gigi“ coby jako teenager poflakoval s kamarády ulicemi, fotbal si užíval jako fanoušek a také se stal členem gangu zvaného Commando Ultrà Indian Tips, jenž podporoval tamní klub Carrarese Calcio.

Žádný z hráčů by se k podobnému tématu nerad vracel, zejména pokud jste ikonou moderní kopané a mladým fanouškům máte jít příkladem, přesto se Buffon rozhodl chvíli před svými jedenačtyřicátými narozeninami učinit výjimku.

„Byl jsem členem Ultra. Skupinka příznivců, která podporovala Carrarese,“ prozradil Gigi, jenž nám tím zároveň objasnil, proč jeho rukavice stále zdobí vytištěný nápis C.U.I.T. „Jako chlapec jsem věděl, že mám všechno před sebou, občas jsem si myslel, že jsem nezničitelný a mohu si dělat, co uznám za vhodné,“ odhaloval.

S tím je spojeno i poznávání nových věcí. Zvláště pokud se jedná o chuť zakázaného ovoce. „Nikdy jindy v životě jsem drogy nebral, ale jako člen Ultra jsem to zkusil. Pamatuji si, jak se nad námi vznášel oblak kouře. Přijde mi, jako bych to měl stále před očima. Ten dým vytvořilo dvě stě lidí, všichni do jednoho kouřili,“  uvedl.

Ačkoliv se tato událost dle jeho slov stala pouze jednou, trval Buffon na tom, že i navzdory své mladistvé energii, v níž měl podobně jako většina dnešních teenagerů chuť tropit neplechu a vykřičet si své jméno do světa, tak jsou všechny jeho úspěchy zasloužené a čisté.

„Myslím si, že to je věc, kterou dělal aspoň jednou každý z nás. Já si naštěstí našel cestu k fotbalu, který se stal láskou mého života a kde jsem dosáhl téměř všech možných úspěchů bez toho, aniž bych sám byl na něčem závislý nebo porušoval zdravé morální zásady. Stal jsem se architektem svého vlastního úspěchu,“ uzavřela brankářská legenda.