Osmnáctiletý objev Borussie nestačí udivovat svými výkony. Jaké jsou jeho cíle a mají další giganti zbystřit?

Osmnáctiletý objev Borussie nestačí udivovat svými výkony. Jaké jsou jeho cíle a mají další giganti zbystřit?

V akademii Manchesteru City mu pšenka nekvetla, a tak se rozhodl pro další krok ve své kariéře. Nadaného Jadona Sancha si vyhlédla Borussia Dortmund, která se nyní jenom těší z jeho přítomnosti. Podaří se jí ale tak nadaného hráče udržet?

Kolikrát je něco snazší říct, než udělat, avšak budeme-li se držet toho, co nám momentálně pověděl sám osmnáctiletý talent, jehož zdobí symbolické číslo sedm na zádech, pak se fanoušci žlutočerného celku mohou pomalu začít radovat. Sancho totiž plánuje přepisovat historické tabulky s klubem, který mu dal příležitost na hřišti zazářit.

„Bylo úžasné, jak rychle se mi podařilo adaptovat do nového prostředí. Prakticky všichni mě tu podpořili, za což jsem jim pochopitelně vděčný. Větší cíle si ani nedávám, jsem šťastný tam, kde jsem teď, a rád bych toho využil k přepisování historie,“ pravila mladá akvizice Dortmundu.

Samotnou zajímavost tvoří její tržní hodnota. Dle tabulek, které nám nabízí transfermarket.com, je vidno, že hráčova cena z počátečních 5 milionů euro během jednoho roku vzrostla o 65 milionů. Velkou roli v tomto ohledu hrály nejenom skvělé výkony, ale zároveň i 7 gólů s 10 asistencemi, které v rámci této sezony nadějný křídelník zaznamenal.

„Není to práce jenom má, ale celého týmu. Všichni víme, že když budeme v této tvrdé práci pokračovat, můžeme na konci ročníku oslavit titul. Byla by to příjemná vzpruha jak pro nás hráče, tak i naše fanoušky, kteří si to po loňském zklamání rozhodně zaslouží,“ dodal jeden ze základních ofenzivních pilířů nového kormidelníka Luciea Favreho.