Hrajeme z velké únavy, ale do zápasů dáváme všechno, zní ze zatím stoprocentního Baníku

Hrajeme z velké únavy, ale do zápasů dáváme všechno, zní ze zatím stoprocentního Baníku

Ačkoliv si ostravští fotbalisté drží v rámci zimní přípravy stoprocentní bilanci, s ohledem na fyzickou to není nejjednodušší.   

Protože česká nejvyšší soutěž vůbec poprvé zkouší nový ligový systém, který kromě posunutého herního režimu slibuje také více zápasů, je na hráčích, aby se s tím co nejlépe popasovali. Svou cestu za návratem do formy začala i družina trenéra Páníka, která v pátek vyhrála již druhé utkání v řadě (3:2 proti Popradu).

„Bylo to těžké, protože už toho po těch osmi dnech nonstop přípravy máme plné zuby. Po fyzické stránce to bylo náročné, ale od toho ta zimní příprava je. Hráli jsme z velké únavy, ale myslím, že jsme to odmakali na maximum. Po této stránce to utkání určitě splnilo svůj cíl,“ sdělil pro web Baníku útočník Jakub Šašinka, který měl tu čest do utkání vlítnout s kapitánskou páskou.

Během onoho třígólového představení to byl právě on, kdo stál u zrodu všech tří branek. První vybojoval, druhou vstřelil a na třetí nahrál. „Pazdy mi to krásně nacentroval z pravé strany a já jsem se to hlavou snažil trefit k tyči, což se i povedlo. Mohl jsem dát gól i v první půlce, ale chyběl kousek, aby rána sklouzla od břevna do branky,“ pravil na stránkách fcb.cz autor druhé trefy.

Své hodnocení k zápasu přidal i trenér Bohumil Páník. Ani jemu neuniklo, že kondice není úplně taková, jaká by měla být. „Tyhle zápasy tu jsou přesně od toho, abychom se postupně dostali do ztraceného rytmu. Na hráčích je, aby to odběhali, což bylo vidět. Díky tomu jsme si získali vedení 3:0, avšak poté jsme zpochybnili a dostali dvě branky. Bohužel i kvůli tomu se utkání zdramatizovalo, ale nakonec jsme ho dotáhli do vítězného konce,“ uvedl šéf lavičky.