Ostravský talent Barkov: Vím, jak velkou šanci mám. Klub si mě všímá a věří mi

Ostravský talent Barkov: Vím, jak velkou šanci mám. Klub si mě všímá a věří mi

V Baníku během zimní pauzy neangažují pouze nové tváře, ale pojišťují si i jména pro budoucnost. Přesně tak, jako to učinili s talentovaným útočníkem Timofejem Barkovem.

Nadějný forvard, který patří pod křídla české reprezentace do sedmnácti let, si ostravský klub zavázal dlouhobým kontraktem až do konce roku 2021.

Je to smlouva na nejdelší možnou dobu, co povolují regule. Ty totiž neumožňují, aby se s hráči jeho věkové kategorie podepisovali delší, než tříleté dohody.

"Jsem velice rád, že jsme tuto smlouvu uzavřeli. Považuji to za další a významný krok na cestě za cílem, který jsme si vytyčili. Tím cílem je budovat tým především z vlastních odchovanců," citoval web fcb.cz slova výkonného ředitele třetího týmu Fortuna:ligy Michala Běláka.

U podpisového aktu nechyběl ani sportovní ředitel Marek Jankulovski. "Věřím, že podpis této smlouvy bude motivací pro všechny hráče, které v mládežnických týmech máme. Každý z nich má šanci do A-týmu Baníku se jednou dostat. Pokud jde o Timofeje Barkova, věřím, že nepovolí a že se jednou začne prosazovat v áčku," pokračoval na oficiálních stránkách klubu bývalý český reprezentant s poutavou minulostí v AC Milán.

A co dojmy samotného teenagera, který by rád pracoval s áčkem Bohumila Páníka čím dál čím častěji? "Skutečnost, že se mnou klub uzavřel novou smlouvu, je pro mě obrovskou motivací do další práce. Vím, jak velkou šanci mám. Klub si mě všímá, věří mi, to je pro mě strašně důležitá okolnost. Udělám všechno, abych tu šanci využil," uzavřelo na stránkách fcb.cz čerstvě sedmnáctileté ofenzivní tykadlo.