Nová posila Vysočiny Chlumecký: Místo v základu si chci vybojovat a pak s Jihlavou zamířit k postupu

Nová posila Vysočiny Chlumecký: Místo v základu si chci vybojovat a pak s Jihlavou zamířit k postupu

Je tomu sotva pár chvil, co kádr Jihlavy rozšířil stoper Dukly Martin Chlumecký, jehož ve svém kmenovém klubu nový trenér Roman Skuhravý posadil na lavičku. Dvaadvacetiletý odchovanec Liberce teď doufá, že bude moct v nižší soutěži opět ukázat své kvality.

Na dvou rozdílných pólech tabulky se nachází oba týmy, mezi nimiž proběhla dohoda o hostování mladého obránce. Zatímco Dukla bojuje ve Fortuna lize o udržení, přičemž se pohybuje na samotném dně sestupové propasti, Jihlavu dělí pouhé dva body od prvních Budějovic.

Vzhledem k tomu, že je přestupové okno v plném proudu a oba celky uvažují, jak nejvíce zvýšit své šance k tomu, aby byly na konci sezony ve svých cílech co nejvíce úspěšní, rozhodla se Vysočina oslovit na Julisce nechtěného stopera, jemuž byla k dohodě o hostování přidána i opce k trvalému přestupu.

A jak se zdá, Chlumeckého by i těšilo, kdyby ve svém novém klubu, za jehož barvy odehrál již první přípravné utkání, klidně rád zůstal natrvalo. „Když mi zhruba před týdnem volal manažer, že se objevila nová nabídka, tak jsme se sešli, abychom ji prodiskutovali. Po sezení s vedením Jihlavy jsem už nad ničím neuvažoval,“ svěřila se nová akvizice trenéra Radima Kučery.

Její plány nás odkazují na úspěšné dokončení započaté práce. „Naším hlavním cílem je jednoznačně postup. To byl i jeden z důvodů, proč jsem se sem rozhodl jít,“ uvedl hráč, jehož místo v kádru sice ještě není jisté, ale přeci jen se o něj bude snažit zabojovat.

Když do týmu přicházel, kouč Kučera hned poznal, že má v sobě dostatek talentu, který může týmu nabídnout. „Ze všech možností, jaké se nám nabízely, byl pro nás Martin tou nejlepší volbou. Určitě je schopen získat si trvalé místo v základní sestavě, ale musí si ho nejprve podobně jako ostatní zasloužit,“ sdělil muž, jenž na začátku prosince v roli šéfa lavičky nahradil Martina Svědíka, který pro změnu zamířil k prvoligovému Slovácku.

Jihlava společně už s Chlumeckým odehrála v rámci středeční přípravy i utkání proti Mladé Boleslavi. Středočeši ve vyrovnaném souboji prohráli 0:2. „S ohledem na to, že to byl první přátelský zápas, to dopadlo skvěle,“ vracela se ke slovu nová posila týmu. „Na šance se jednalo o vyrovnané utkání, ale největší rozdíl vidím v tom, že my jsme je využili,“ dodal mladý stoper, jenž doufá, že se na tomto výsledku bude moct stavět.