Hora překonal své osobní maximum a pyšně hlásí: Proti dřívějšku jsem se zlepšil

Hora překonal své osobní maximum a pyšně hlásí: Proti dřívějšku jsem se zlepšil

V současnosti osmadvacetiletý středopolař Jakub Hora působil ve Slavii, Mostě, Plzni, Českých Budějovicích i Bohemians 1905, ovšem ještě nikdy nebyl tak gólový, jako na své poslední profesní misi v Teplicích.

V aktuálním ligovém ročníku 2018/2019 zasáhl kolega Kroba, Grigara, Ljevakoviče a spol. do všech třiadvaceti dosavadních klání a na kontě má již osm branek, což je jeho nový rekord.

Pokud nebudeme počítat druholigové dobrodružství, jeho maximem bylo pět branek, které si za Skláře připsal v sezoně 2016/2017. Od té doby opět ušel kus cesty...

"Překonal jsem svoje maximum. Předtím jsem dal sedm branek v jedné sezoně, ale dohromady za dva kluby, tedy České Budějovice a Teplice. Teď se prosazuji v Teplicích a jsem za to rád. Proti dřívějšku jsem se zlepšil. Stanovil jsem si nějaký cíl a k jeho splnění mi ještě něco chybí. Doufám, že to zvládnu," uvedl svěřenec trenéra Stanislava Hejkala.

Jeho tým je momentálně devátý, s tím, že na první šestku má ztrátu čtyř bodů, což by ještě mohlo být hratelné. "Je dobré, že jsme se vrátili do desítky a Opavě jsme utekli na čtyři body. Předtím jsme dvakrát prohráli a jednou remizovali, mrzela nás hlavně ztráta s Mladou Boleslaví," přiznal po vydřených třech bodech s Opavou Hora.

Nynější los však není zrovna jednoduchý - nejprve výjezd do Jablonce a pak domácí souboj s titul obhajující Plzní. "Jedeme do Jablonce a máme doma Plzeň. Viděl jsem v televizi jejich víkendový vzájemný zápas a Jablonec hrál venku výborně. Nečeká nás tam nic lehkého. Jablonec chce hrát otevřený fotbal, a to by nám snad mohlo vyhovovat, než někoho dobývat. A Plzeň? To bude tahák pro diváky," uzavřel ostřílený fotbalista, jehož tým čeká na jaře i MOL Cup se Spartou.