Místy jsme hráli až moc pasivně, ale výsledek je z velké části dílem smůly, hodnotil Kalas

Místy jsme hráli až moc pasivně, ale výsledek je z velké části dílem smůly, hodnotil Kalas

První zápas kvalifikace na mistrovství Evropy 2020 nedopadl pro českou družinu, která zavítala do anglického svatostánku ve Wembley, vůbec dobře. Češi byli vyprovozeni výpraskem 5:0 a sebevědomí po slušných výsledcích v nově zavedené Lize národů UEFA značně opadlo.

Anglie pokračovala ve stejném duchu, v jakém začala na mistrovství světa. Nový elán společně s rozšířenými možnostmi výběru mužstva si pochutnaly na sestavě českého týmu, který dle obrazu hry již od začátku musel cítit, že to jinak než debaklem skončit nemůže. A také neskončilo…

„To utkání se velmi těžce hodnotí, protože dostat pět gólů není nikdy nic veselého. Anglie ukázala svou kvalitu, my možná hráli místy až moc pasivně, ale jakmile se k nim naklonilo i štěstí, pak to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ vzpomínal Tomáš Kalas hlavně na ty tři „smolné“ branky ve druhém poločase.

Ta zmíněná pasivita se nejvíce na hře promítnula zejména v první půli, kde český celek vypadal minimálně o třídu slabší. „Částečně to byla naše taktika na tu kvalitu, jíž náš soupeř na hřišti oplýval, ovšem když opomeneme tu penaltu a jejich první gól, tak si nevzpomínám na žádnou další šanci, kterou si Angličané vytvořili. Tlačili nás, drželi balon, ale jinak si toho moc nevytvořili,“ uváděl pětadvacetiletý obránce, jenž se možná trochu marně snažil najít nějaká pozitiva.

Pravdou bohužel zůstává, že se český tým na nějaké útočné choutky až do druhé půle nezmohl. V té době však už domácí mužstvo vedlo o dvě branky. „V útočné fázi to potom bylo už lepší, měli jsme tam i nějaké šance, jenom se obávám, že by to stejně na výsledku nic nezměnilo. Spíše by šlo jenom o nějakou grafickou úpravu skóre,“ pokračoval Kalas. „Samozřejmě měli jsme tam smůlu, můj vlastní gól je možná i technická chyba, ovšem ty předchozí dva, to byly šťastné odrazy při odkopu,“ dodával.