Sterling zničil českou repre hattrickem, mistři světa si poradili v Moldavsku

V pátek pokračovalo úvodní kolo kvalifikace na mistrovství Evropy 2020 a do akce se konečně podívala i česká reprezentace vedena poprve trenérem Jaroslavem Šilhavým, ve Wembley se však Čechům moc nedařilo. Svůj zápas ale odehráli i mistři světa z Francie, mistři Evropy Portugalci i s Cristianem Ronaldem, jenž nastoupil poprvé od mistrovství světa, nebo Bulhaři s Černou Horou, kteří jsou ve stejné kvalifikační skupině jako právě Česko a Anglie.

Češi utkání v Anglii nezačali špatně, skóre však po kontroverzní situaci otevřel v 24. minutě Raheem Sterling. Ten stejný hráč byl před poločasovou pauzou faulovaný v šestnáctce a z následné penalty se nemýlil kapitán Albionu Harry Kane. V 62. minutě zvýšil Sterling už na 3:0 a hattrick dokonal o šest minut později. Křídelník Manchesteru City tak zavinil čtyři branky! Takzvaného "bůra" Angličané nadělili Čechům díky vlastní brance Tomáše Kalase v 84. minutě. Svěřencům Jaroslava Šilhavého úvod do kvalifikace nemohl dopadnout hůře...

Na úvod dne však remizovalo v "české" skupině Bulharsko s Černou Horou 1:1 jen kvůli pozdní brance Nedeleva z penalty. Turci si v Albánii poradili a zvítězili 2:0. Stejným výsledkem vyhrál i Island v Andoře. Lucembursko šokovalo celý svět a nečekaně porazilo Litvu 2:1. Mistři světa z Francie neměli v Moldavsku potíže a v Kišiněve vyhráli bezpečně 4:1, mezi střelce se zapsali Griezmann, Varane, Giroud i Mbappé. Evropští šampioni z Portugalska pouze remizovali doma s Ukrajinou 0:0, Ronaldovi tak návrat do repre po více než půl roce nevyšel.