Messi nebo Ronaldo? Bývalá hvězda Barcelony dost možná překvapí!

Messi nebo Ronaldo? Bývalá hvězda Barcelony dost možná překvapí!

Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo? Věčný spor expertů i fanoušků o to, který z těchto dvou výjimečných hráčů je lepší, nejspíše nikdy nebude rozřešen. Každý z nich má obrovskou sbírku úspěchů jak týmových, tak individuálních a k tomu celou řadu obdivovatelů. Nyní se na toto téma vyjádřila legenda Barcelony útočník Romario. A jeho verdikt mnohé překvapí!

Vítěz světového šampionátu z roku 1994 během svého působení na Nou Campu získal i Zlatý míč, který mají oba útočníci rovněž ve sbírce a zdaleka ne, jen jednou.

Messi v této sezoně opět válí. Vévodí tabulce střelců LaLigy a táhne Barcelonu za dalším titulem. Navíc jsou Blaugranas ve hře i o triumf v Lize mistrů a v Copa del Rey. Argentinský míčový kouzelník se navíc vrátil do reprezentace, při své premiéře od MS v Rusku ale zrovna nadšený nebyl. Jihoameričané totiž minulý týden podlehli Venezuele 1:3.

Na poslední reprezentační start v dobrém nevzpomíná ani CR7, když se proti Srbsku (1:1) zranil a bude pár dní mimo. I tak je ale nejlepším střelcem Serie A v dresu Juventusu, kam v létě přestoupil z Realu Madrid.

Ale kdo je lepší? „Miluji Messiho. Je skvělý, ale to samé platí i o Ronaldovi. Ten je pro mě mezi pěti nejlepšími hráči v celé historii. Kdybych si měl vybrat jednoho z nich, se kterým bych si rád zahrál, tak by si vybral Messiho. Je více technicky zdatný. To Ronaldo tolik talentu jako Leo neměl, zato si to vydřel tvrdou prací. Dřel na tom, aby byl nejlepší, a podařilo se mu to,“ řekl Romario.