Syn slavného otce je v kurzu. Cena? 70 milionů eur. Zájemci? United, Juventus, Real nebo Chelsea!

Syn slavného otce je v kurzu. Cena? 70 milionů eur. Zájemci? United, Juventus, Real nebo Chelsea!

O jedenadvacetiletého útočníka italské Fiorentiny Federica Chiesu je velký zájem. O syna bývalého reprezentanta Enrica Chiesy stojí hlavně kluby z anglické Premier League, ale v Serii A by ho rád udržel Juventus Turín, který možná přijde o argentinského forvarda Paula Dybalu.

Chiesa je v hledáčku Manchesteru United, Liverpoolu nebo třeba Chelsea. Ze Španělska se zase ozval Real Madrid, který v létě čeká obměna kádru. Možnost setrvání na Apeninském poloostrově pak nabízí případné angažmá v Juventusu Turín, který se nyní o klenot Fiorentiny rovněž přihlásil.

Vedení staré dámy má s fialkami velmi dobré vztahy. V minulosti už získalo mimo jiné Federica Bernardeschiho a nyní by ho mohl následovat Chiesa. Fiorentina je ochotna o prodeji mladého forvarda vyjednávat, ale pouze za správnou cenu. Ta se podle italského tisku pohybuje mezi 60 až 70 miliony eur.

Aktuální italský mistr zatím nikam nespěchá a bude vyčkávat, jak se celá situace vyvine. Záležet také bude na další budoucnosti Dybaly a také Douglase Costy, jehož setrvání v Turíně je rovněž nejisté.

Chiesa v této sezoně dal už 12 branek ve 31 zápasech. Už nyní podává výborné výkony a vzhledem k nízkému věku se dá očekávat ještě výrazný progres. Ve Fiorentině má smlouvu do roku 2022.