Real, Barca, Bayern, Juve, United, PSG a více než 200 dalších adres odmítají rozšíření MS klubů

Real, Barca, Bayern, Juve, United, PSG a více než 200 dalších adres odmítají rozšíření MS klubů

Evropská asociace klubů, která je známá pod zkratkou ECA, poslala vzkaz Evropské fotbalové unii, ve kterém se píše, že hned 232 evropských klubů odmítá účast na mistrovství světa klubů. 

To vše v případě, pokud se tradiční zimní turnaj rozšíří na 24 účastníků. Právě takový model přitom před pár dny navrhl prezident FIFA Gianni Infantino.

Funkcionář, jehož podporují asijští i arabští investoři, kteří jsou ochotni dát za svou účast zhruba 22 milionů eur, se po několikaměsíčních přípravách nechal slyšet, že by se světový šampionát klubů konal každé čtyři roky a premiéra by proběhla mezi 17. červnem až 4. červencem roku 2021.

Pod oficiálním dopisem jsou podepsáni i prezidenti a viceprezidenti předních celků Starého kontinentu včetně Paris Saint-Germain, Manchesteru United, Juventusu Turín, Bayernu Mnichov, Barcelony či Realu Madrid.

"Jednoznačně jsme proti jakémukoliv schválení reformy MS klubů a potvrzujeme, že žádný z členů ECA by se na takovémto turnaji nepředstavil. Žádáme proto FIFA, aby jakékoliv rozhodnutí o této akci odložila, než se přiměřeným způsobem nevyřeší zájmy evropských klubů," citoval web sport.sk.

"Jakákoliv verze MS klubů není pro evropské adresy přijatelná. Zejména kvůli nahuštěnému programu soutěží a plánu zápasů, což je dohodnuto až do roku 2024," vypíchl ze zmíněné zprávy server sport.sk.