Šilhavý: Mohli jsme vidět, že dokážeme hrát moderní a náročný fotbal. Naše kvalita se ukázala

Šilhavý: Mohli jsme vidět, že dokážeme hrát moderní a náročný fotbal. Naše kvalita se ukázala
OBSAHUJE OHLASY

Ačkoliv český národní tým nestačil ve vršovickém Edenu na favorizovanou Brazílii, které podlehl 1:3, určitě zanechal lepší dojem, než v případě vysoké porážky v londýnském Wembley.

Nemohl by být výsledek lepší i na anglické půdě, pokud by se aplikoval přístup z Prahy? "Těžko to teď takto hodnotit. Mohlo by to být jinak. Nevím. V takovém těžkém zápase se způsob hry prolíná. Chvíli aktivně napadáte, pak zase hrajete v bloku. Je to podle fáze utkání. Možná, že by to bylo lepší. Teď víme, že to jde a takto náročný styl hry budeme používat," ozřejmil hlavní kouč reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Jak ve svých myšlenkách porovnává anglický a brazilský styl? "Angličané hráli výborně silově, fyzicky, rychlostně. V kombinaci hráli rychle nahoru, tímto směrem teď fotbal jde. Brazílie byť je organizovaná a hraje dobře, tak si s míčem chce více pohrát. Angličané jsou oproti tomu přímočařejší. Kdyby se skloubili dohromady, byl by to asi nejsilnější tým na světě," pokračoval někdejší kouč Dukly, Liberce či Jablonce.

Konfrontace s dvojicí mimořádně silných protivníků by se mohla Gebre Selassiemu, Pavlenkovi, Suchému a spol. hodit do dalších kvalifikačních bojů. "Oba zápasy nám daly hodně zkušeností a informací. Obrázek z obou utkání nám dal podněty pro další práci. Mohli jsme vidět, že dokážeme hrát moderní a náročný fotbal. To se v zápasech s takovými giganty ukáže, zatímco s menšími se to leckdy ztratí. Naše kvalita se ve druhém zápase ukázala," uzavřel nástupce Karla Jarolíma.