Inspirace Panamou, která s Brazílií neprohrála? My takhle hrát nechceme, tvrdí kapitán Suchý

Inspirace Panamou, která s Brazílií neprohrála? My takhle hrát nechceme, tvrdí kapitán Suchý

Reprezentační výběr povede proti Brazílii jako kapitán jednatřicetiletý střední obránce Marek Suchý, který je nezatížen nedávným debaklem na půdě Albionu.

"Na reprezentační úrovni je to pro mě jeden z vrcholů. Je to pro mě velká čest, za Brazílii nastupují hráči ze světových velkoklubů. Máme velký respekt, ale taky je to pro nás výzva se jim postavit, čelit jim a ukázat jim, že fotbal hrát taky dokážeme," burcoval tým odchovanec Slavie.

Recept na úspěch mohl dát národnímu mužstvu výběr Panamy, který o víkendu s Kanárky remizoval. K cennému výsledku však vedl mimořádně defenzivní styl hry, který míst zaváněl až destrukcí. A to bývalý hráč Spartaku Moskva odmítl. "My takhle hrát nechceme," ozřejmil svěřenec kouče Jaroslava Šilhavého.

Dobrý výsledek by se však kvůli sebevědomí do další fáze kvalifikace hodil. "Samozřejmě, je to pro nás v tuhle chvíli těžký. Těžko můžeme hrát hodně otevřeně, ale pár věcí musíme upravit. Jednou z nich je podržet míč po jeho zisku. Brazilci s ním hrají ještě víc než Angličani, častěji si to obehrají, než aby šli přímočaře. Ale to jsou spíš takové představy od videa. Uvidíme, jak to bude vypadat na hřišti," zakončil defenzivní specialista švýcarské Basileje, ve které mu běží kontrakt do letošního léta.